Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi tendencia a...

A jelenlegi tendencia a "menedzser kapitalizmus" mennyire szolgálja a tulajdonosok és a munkavállalók érdekeit?

Figyelt kérdés

Ha valaki kicsit belelát egy nagyvállalat működésébe megdöbbenve tapasztalja, hogy a sok ISO rendszer meg SAP meg tréning ellenére egyik oldalon értelmetlen megszorítások a másik oldalon pedig pazarlás tapasztalható. Valahol elveszik a józan ész, azt nem tanítják. Nekem úgy tűnik, hogy a felső vezetés elsődleges célja nem a tulajdonosok érdekeinek képviselete és gazdaságos termelés, hanem a saját jólét megteremtése. Persze erre azt lehet mondani, hogy egy magántulajdonban levő cég azt csinál a pénzével amit akar. Így is van, de akkor minek kell folyamatosan hülyíteni a dolgozókat a sok tudományos munkaszervezési meg vállalatirányítási tréniggel.

A legjobb példa az ami a bankokban megy. Megkapják az állami segítséget, az ügyfelekre egyre nagyobb költségeket terhelnek, a managerek meg egymás között csillagászati összegeket osztanak ki a jól végzett munka elismeréseként. Talán Angliában történt, hogy a részvényesek elkezdtek reklamálni, inkább az osztalékot kellene növelni, nem a felső vezetők juttatásait.

Persze aki a mézesbödön mellett van, az más szemszögből látja a helyzetet.


2009. dec. 12. 01:58
 1/2 anonim ***** válasza:

"Ha valaki kicsit belelát egy nagyvállalat működésébe "


.... az nem ír ekkora butaságot. Ezt valami jobbikos brosúrából másoltad ide?

2009. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elszomorító módon nem csak egy nagyvállalat életébe láttam bele. Több helyen is ezt tapasztaltam.
2009. dec. 12. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!