Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet még jól keresni informat...

Lehet még jól keresni informatikusként?

Figyelt kérdés

Pár éve, meg igazából most is, végig azt lehetett hallani, hogy az IT szektor a legjobban megfizetett. Pedig ott még sok "kókler" is van, aki mondjuk egy iskolában rendszergazda, vagy Cisco vizsgával egy routert visz ki és állít be.. és mégis, átlagban a legjobban fizetettek. Ebből én azt szűrtem le, hogy akinek akkor jó papírja van, tud programozni pár menő nyelven, az akkor biztos halálra keresheti magát, 300-500+ nettóval.

Ehhez képest én most személyesen 2 embert ismerek, az egyik Programtervező matematikusként végzett, 10 évig volt a szakmájában, és most mégis gazdasági területen van, 300 alatti bruttóval. A másik ismerősöm Gazdaságinfót végzett, ő entry level pozícióban dolgozik havi 270 bruttóért..

Azért ezek nem akkora összegek, mint amire gondoltam volna korábban. A kérdés, hogy mi okozhatja ezt a furcsaságot: Rossz ellenpéldák ezek pont? Vagy megváltozott mára az IT szektor fizetése? Vagy csak én értettem félre és soha nem is volt ennél sokkal jobb?



2014. márc. 5. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Elég tág az informatika, van olyan terület ahol kezdőként 100nettót keresnek míg máshol 300-at.

Végzettségek amiket felsoroltál nemigazán tartoznak a keresett kategóriába.

2014. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez ugyan olyan hogy autós berkekben mennyire lehet jól keresni. Nem mindegy hogy egy kisvállalkozás szerelő beosztottja vagy, vagy egy gyárban tervezőmérnök.
2014. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


"Végzettségek amiket felsoroltál nemigazán tartoznak a keresett kategóriába."


Ha ezek nem azok, akkor mik a keresettek? Egyedül a mérnökinfó? Vagy MSC mindenképpen?

2014. márc. 5. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Mérnökinfó, proginfó, gazdinfó

Gépészmérnök, villamosmérnök, (mechatronikai mérnök?), talán közlekedésmérnök, járműmérnök

Ezekkel lehet nagyon jól is keresni. Ehhez persze folyékonyan illik tudni 2-3 idegen nyelvet, és persze az sem mindegy, hogy mondjuk egy békés megyei kisvállalkozásnál dolgozol, vagy mondjuk Budapesten a Graphisoft parkban.

Az IT és műszaki szektor és egyes pénzügyi, gazdasági területek még mindig kiemelkedően jól fizetnek.

2014. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet,valamit az ismerősöd sz_rul csinál ha progmatosként így keres,nem tudom lehet nem fejleszti magát,mert itt kell állandóan.Ennyi pénzt egy gyakornok meg keres,valamit nem csinál jól az tuti.
2014. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tudás lényegesen többet számít mint a papír az IT szektorban , de bármilyen informatikus diploma egy nevesebb egyetemen már elég jó belépőt jelent. ( Főleg Elte , BME ,Óbuda, Corvinus , Szeged , Miskolc akik ezeken az egyetemen végeztek még nem nagyon láttam munkanélkülit).

270 bruttó gazdinfósként az rettenetesen kevés , ismerősöm nőként + pályakezdőként kapott 350 bruttót. ( Igaz Újbudán)

2014. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
60%

Igazából az IT-ben ott van a kutya elásva, hogy mihez értesz.

Mezei programozóból sok van, szerencséjük, hogy keresettek ok is.


A legjobban megfizetett szakértelmek az IT-ben viszont a:

- Java programozó

- C# programozó

- SAP programozó/admin/mindenes


Ezeknél entry-levelben annyit visz haza a 24 éves mint más mezei programozó 20 év tapasztalattal.

Nem a diploma számít, az csak a beugró az interjúra.

2014. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!