Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan írjak jó önéletrajzot...

Hogyan írjak jó önéletrajzot egy ügyvédi irodának?

Figyelt kérdés

Még javában egyetemre járok, de szeretnék még a kötelező szakmai gyakorlat megkezdése előtt valamiféle tapasztalatot szerezni, és ahogy feltettem magam 1-2 álláskereső oldalra, egy napon belül már írt is egy ügyvéd, akinek irodája van. Az a bökkenő, hogy az önéletrajzról ezerféle infót találtam már a keresőben, de még mindig nem látom át tisztán. Annak örülnék a legjobban, ha talán kisegítenének itt néhányan, akik már túlestek gyakornoki álláskeresőként az önéletrajzíráson. Ha ügyvédi irodának írtak, az még jobb. Én nem ügyvédi irodában tervezem tölteni a szakmai gyakorlatot, egyelőre nehezen tudom elképzelni ott magam... de valahol el kell kezdeni. Szóval egy pár hasznos infónak nagyon örülnék.

Ilyenek például, mint:

- esszé jellegű legyen, vagy nem

- milyen terjedelmű legyen (1 oldalt javasoltak, de nekem ugye nincs egyáltalán szakmai tapasztalatom, én még abszolút kezdő vagyok, tehát úgy sejtem, hogy amúgy se lesz valami terjedelmes...)

- személyes adatokat milyen mélységig kell beleírni (tehát hogy családi adatok még beleférnek, vagy azokat abszolút mellőzni kell? szülők neve, vagy a foglalkozásuk, testvérek megemlítése szükségtelen, ugye?)

- és hasonló szempontok


Előre is nagyon köszönöm, aki szán rám pár másodpercet! Elég sürgős lenne sajnos megírni. Azaz, van egy nekem, de az nem igazán olyan, amit el lehet küldeni egy ügyvédi irodának.



2014. márc. 5. 16:55
 1/7 SzarvasLászló ***** válasza:
100%

Az én eddigi tapasztalatom az egyetemi oktatásról:


Kedvesem lányának, és egyéb barátoknak rendszeresen én írom meg 3 perc alatt cv-t motivációs levéllel együtt míg ők 2-3 nap után addig jutottak el mint Te.


Tetején: fénykép, mellette elérhetőségek, saját adatok.

Alatta: eddigi tanulmányaid időrendben csökkenően (úgyis a legfelső azaz a mostani dolgaid fogják az ügyvédet érdekelni a fényképeden kívül)

Alatta: vagy ide a nyelvtudást vagy a tetejére a személyes adataidhoz, egyéb végzettségek pl. jogosítvány, egyéb eredmények: pl. Balatonpataji szépségkirálynő 1. hely


Másik A4-es lapra: motivációs levél -> miért szeretnél az ügyvédi irpdában dolgozni (mert ez volt életed vágy és egyéb blablabla)

2014. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát, nem feltétlenül ügyvédi irodában akarok dolgozni, mert ahova feltettem magam, ott nem csak irodák kínálnak állást, de akkor mindenképp írok valamit a tapasztalatszerzési szándékomról.


A versenyekhez kapcsolódóan... én csak általános iskolás koromban jártam versenyekre, ott viszont elég szép és komoly eredményeim voltak, több tárgyból is. Az egyikből még kitüntetést is kaptam egy társaságtól. Ezek mennyire férnek bele? Már túl távoliak? Vagy beleírhatok párat? Magyarról, idegen nyelvről, földrajzról van szó lényegében. Mit gondolsz?

2014. márc. 5. 18:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és úgy általános iskolás koromban, hogy kb egész végig mentem versenyekre, de a komolyabb eredményeket azér' nem elsőben értem el, hanem 13-14-15 évesen, vagyis hetedik és nyolcadik osztályban.
2014. márc. 5. 18:49
 4/7 anonim válasza:
Hát azt, hogy már 8-9-10 éve járod a jogot - és még mindig vannak elsős tárgyaid amit nem abszolváltál - nem beszélsz nyelveket kivéve lovári, 3-4 vizsgát abszolválsz nagy nehezen félévente inkább hagyd ki, hidd el nem értékelik a kollégák :-)
2018. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
58%
Azért joghallgató ként ezt illene tudni
2021. febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De okos vagy. :D Pláne 7 év után egy ideböffentett válasszal. Bár ezt erős túlzás válasznak nevezni. Egyébként helyesen írni is illene tudni, de ezt csak zárójelben...
2021. febr. 24. 18:58
 7/7 anonim válasza:
Én pedig jogász vagyok
2021. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!