Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban hogyan hat, ha...

Önéletrajzban hogyan hat, ha a munkahelyeket évszámok nélkül soroljuk fel?

Figyelt kérdés
Épp a minap láttam egy önéletrajzot, nincsenek feltűntetve benne az évszámok a munkahelyeknél, mennyire nyerő ez? Sajnos az elmúlt kb. 10 évben 6 helyen is megfordultam, ebből 3x közfoglalkoztatásban dolgoztam 3, 4 és 6 hónapot, 1x nyári idénymunkán voltam, és van még 3 év gyes is, köztük vannak lyukak, meg nem feltétlen szeretném a gyesen töltött időt hirdetni.

2014. márc. 9. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kell az évszám... viszont nem kell mindent feltüntetni.. a közfoglalkoztatásra se azt írd, hogy közfoglalkoztatás, hanem pld. hogy "Debreceni Önkormányzat" (aki foglalkoztatott)... és a titulust, hogy mit csináltál. A gyes-t én úgy szoktam, hogy beleveszem abba a munkahelyembe, ahonnan gyesre mentem.. Pld. 2000-2008-ig XY cég (közben volt a GYES, de azt nem írom oda).
2014. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem elég rosszul. Nyilván tudják, hogy meg van az oka a ködösítésnek, és ha akár csak a felvétel közelébe kerülnél rá fognak kérdezni. Ott hazudni fogsz?
2014. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

én konkrétan nem hívom be azt, akinél nincsenek évszámok, mert ez egy nagyon informatív rész a CV-nek

van elég jelentkező, aki normális CV-t küld, nem vesződöm azzal, hogy írjak neki hiánypótlásra felhívást, megint elő vegyem az önéletrajzát később

írd bele

a gyes tiszta sor, korrektebb, mint az évszám nélküliség

2014. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha csak 1-2 hónap volt, akkor azt ne írd be, de minimum évszámot igen.

A GYES-t én is úgy írtam be, hogy 2005-2012: X cég, mivel passzív állományban még továbbra is az ő dolgozójuk voltam, jogilag nem lehet belekötni.

2014. márc. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Senki nem fog behívni ilyen cv-vel.


Ez egyértelműen arra utal, hogy valamit el akarsz titkolni vagy sunnyogni, ami ugyebár nem túl szimpatikus.


Amúgy változó, hogy ki hogyan fogadja a gyakori munkahelyváltást. Van olyan hr-es, aki szerint ez azt jelenti, hogy nem vagy megbízható, lojális és problémás vagy, de van olyan, aki szerint ez amiatt jó, hogy több területen is kipróbáltad magad, ami egyenlő a nagyobb tapasztalattal. A gyes meg hát istenem. Szültél gyereket, ezt is kár letagadni.

Az évszámot mindenképpen írd le, a hónappal már lehet kicsit csalni 1-2 állásnál.

2014. márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

# 4/5


Ha 3 évig csak gyes-en volt akkor munkanélküliként szült, így nem írhat óda semmi mást.

Egyértelmű ködösítés még rosszabb is mint leírni.

2014. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még szülés előtt lejárt a szerződésem, így az nem írhatom be, hogy x helyen dolgoztam évekig. Tudom, nagyon gáz az önéletrajzom ezen része, de fogalmam sincs, hogy lehetne vonzóbbá tenni, nem azért váltogattam munkahelyeket, mert egyik se felet meg, én szívesen maradtam volna bármelyik helyen, hanem mert csak ilyen munkák jöttek össze, akkor ezeknek a lehetőségeknek is örültem. Eddig feltüntettem az évszámokat, nem írtam bele, hogy közfoglalkoztatás, csak hogy hol, milyen munkakörben dolgoztam meg a főbb feladatokat, és a gyest is beleírtam, kiegészítve azzal, hogy felügyelet megoldott esetleges betegség esetén, stb., így is másfél év alatt 1 helyre hívtak be.
2014. márc. 9. 16:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Muszáj bele évszámot írni. Ahol nagyon rövid ideig dolgoztál vagy irreleváns, azt inkább hagyd ki.
2014. márc. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
3-4 hónap minek számít? Sajnos ha kihagyom, az egész évet kihagyhatom.
2014. márc. 11. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor inkább írd bele csak az évszámot, de a hónapokat ne. Majd ha érdekli őket, rákérdeznek.
2014. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!