Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főiskola/egyetem után rögtön...

Főiskola/egyetem után rögtön találtatok munkát?

Figyelt kérdés
Szociális munkát tanulok főiskolán, van még egy évem. Félek, hogy nem fogok munkát találni. Nagy igényeim nincsenek a fizetéssel kapcsolatban, a diplomás minimálbért szeretném megkapni.
2009. dec. 15. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én tanítóképzőt végeztem de a diploma után másfél évig nem találtam munkát:(

Kezdtem bekattanni!

2009. dec. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És miből éltél? Iszonyat nagy sz@rban leszek, ha nem lesz állásom.
2009. dec. 15. 14:36
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
tanárképzőn végeztem, és már az utolsó évemben rendes főállásban dolgoztam. ha tényleg nincs tartalékod, akkor ne várj a suli végéig a kereséssel szerintem.
2009. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A diplomaosztó utáni napon szétküldtem 50 pályázatot, ebből mindössze egy interjúra hívtak be, kaptam kb. 10 elutasító választ, egy helyen nyilvántartásba vettek, a többi nem reagált. Végül 5 hónappal később megkerestek onnan, ahol nyilvántartásba vettek, h' lenne a végzettségemnek megfelelő pozíció, ha még aktuális. Az volt. Ez 1999-ben történt, azóta is ott dolgozom. Szóval a nagy számok törvénye alapján minél több helyre pályázol, annál nagyobb a valószínűsége, h' összejön valami, de több hónapra számíts. Pályázati kiírásra pedig ne várj, munkaügyi központ szintén felejtős (diplomásokkal egyáltalán nem tudnak mit kezdeni). Viszont gondolom nálatok is van kötelező gyakorlat a képzés végén, ami szintén egy lehetőség: próbálj meg olyan intézménybe bekerülni, ahol esetleg szóba kerülhet a későbbi foglalkoztatásod.
2009. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy utolsó félévben, ami a gyakorlatom, ha nem vesznek fel a gyakorlati helyemre, illetve, ha nem tetszik, akkor keresek közben valamit.
2009. dec. 15. 15:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ELSŐ VÁLASZOLÓ VAGYOK: AKKOR MÉG A SZÜLEIMMEL ÉLTEM így az ő segítségükkel "éltem túl." Nagy kegyesen felvettek a TESCO-ba pénztárosnak a karácsonyi, szilveszteri szezonra de utána nem kellettem (pedig güriztem rendesen). Azóta sikerült egy iskolában elhelyezkednem. Itt dolgozok már 5. éve!:))

Időben nézz körül, nem szégyen ismeretséget felhasználva álláshoz jutni. (Sőt! Enélkül szerintem lehetetlen is!!!)

2009. dec. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, örülök neked, hogy sikerült, és hogy azt csinálod, amit szeretsz!


Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű... Mindenesetre megpróbálok félrerakni addig valamennyi pénzt.

2009. dec. 17. 03:41
 8/16 anonim válasza:
100%
Én alkalmi munkákat vállaltam, amíg nem találtam munkát, pincér voltam:S. Ezért tanultam. De őszintén szólva azzal a melóval 50ezerrel többet kerestem, mint most (köztisztviselő). Viszont valahol el kell kezdeni a szamárlétrát is.
2009. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem van pincér végzettségem is, tudom milyen, és hogy mennyit lehet keresni vele. De azért az egy más stílusú munka, mint egy irodai meló. A munkaidő is kiszámíthatatlanabb, hosszabb, nincs karácsonyod, szilvesztered...
2009. dec. 20. 17:43
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Programozó vagyok. Előző félévben végeztem, és most decemberben vettek föl egy helyre. Az ismerőseim mind elhelyezkedtek 1 hónapon belül, ill. sokuknak el sem kellett helyezkednie, mert ott folytatták, ahol gyakornokok voltak. Nekem azért tartott ennyi ideig munkát találni, mert a cégnél, ahová jelentkeztem, 3,5 hónapos volt a felvételi eljárás.
2009. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!