Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek? Heti 20 órás...

Szilváj kérdése:

Mit tegyek? Heti 20 órás szerződést írtam alá,40 órát kellett dolgozni. Próbaidő alatt felmondtam, mert találtam egy jobban fizető állást. Az utolsó havi bérem, a szerződésbe foglaltak alapján akarják kifizetni. Tehetek ez ellen valamit?

Figyelt kérdés

2014. márc. 16. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit tudnál tenni? Papiron 20 órát melóztál, bemondásra meg sehol sem fognak szóba állni veled.
2014. márc. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,egyetértek. Csak gondoltam körbe kérdezek, hátha tud valaki jó tanácsot adni.
2014. márc. 16. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha van valamilyen nyoma annak, hogy többet dolgoztál (pld e-maileket küldtél a saját nevedben a céges gépről, stb) akkor azért megérné izmozni, vesztenivalód nincs

egyébként ilyen esetre egy jó tanács, hogy ha hozzáférsz a céges géphez, küldj magadnak minden nap egy mailt amikor megérkezel és amikor hazamész, ezzel elég jól be tudod lőni a bíróságon, hogy többet dolgoztál... :)

vagy írass jelenlétit, amiből neked is legyen egy példányod

2014. márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelentsd be a munkaügyi bíróságon. Élből a munkavállalók mellé állnak, pláne ha bizonyítani is lehet, nagyon megütheti a bokáját a munkáltató.
2014. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
A jelenléti ívedet aláírtad. A munkabér elszámolása a jelenléti ív alapján történik. Nem értem a kérdésedet... :-)
2014. márc. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :) Egy kis ételbárban dolgoztam, szóval a kamerafelvétel és a vendégek tanúsíthatják h 8 órás voltam.

Jelenléti ívet is 4 órásra kellett kitölteni, mint sok másik helyen.Igazság szerint még nem kaptam meg utolsó bérem, viszont erősen mondták h olvassam át alaposan a szerződésem és ezt az egyet találtam benne, amivel kárt tehetnének.

2014. márc. 17. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Na-na... tehát 4 órába jelentettek be, de te 8 órában dolgoztál

Lefordítsam, hogy ez mit jelent a NAV szempontjából?

2014. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megköszönném :)Tisztában vagyok vele hogy így írtam alá a szerződést, sok munkáltató teszi ezt spórolás miatt, de nem volt még rá példa h visszaéljenek ezzel.
2014. márc. 17. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Adócsalás, szürke munka - téged is megbüntetnek, ha lefülelik a céget.
2014. márc. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!