Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Próbaidő alatt jár szabadság?

Próbaidő alatt jár szabadság?

Figyelt kérdés
Május 2-3-ra kértem szabit már április elején. Most meg mivel sokan el akarnak menni szabira, nekem azt mondták, nem mehetek el, mert próbaidősök nem mehetnek szabira. Nekem viszont fontos lenne ez a 2 nap. Hogyan lehetne megjátszani, hogy ne kelljen táppénzre mennem?

2013. ápr. 25. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a főnökkel, hátha meg tudtok egyezni. Alapvetően próbaidőre is jár a szabadság, de a próbaidő alatt nem veheted ki. (Azaz ha fél éve dolgozol, akkor ugyanúgy fél évre járó szabid van, de csak a 4. hónaptól veheted ki, ha 3 hónap a próbaidő)
2013. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Hát gyakorlatilag próbaidő alatt tényleg nem szoktak szabit adni. Elvileg jár, mert ha esetleg a próbaidő lejártával elküldenének, akkor az arra az időtartamra járó szabit ki kell fizetniük. Legalábbis így tudom. Tehát elvileg jár, de gakorlatilag nem szokták kiadni.

El kéne dönteni, hogy mi a fontosabb, az a 2 nap, vagy a munkád. Elhiszem, hogy fontos lenne, de ha nagyon erősködsz, illetve ha megjátszod a táppénzt (amiről úgy is tudni fogják, hogy igazából nem beteg vagy pont akkor mikorra szabit akartál), könnyen lehet, hogy nem tartanak meg.

2013. ápr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem jár. Ezt bele szokták írni a szerződésbe, olvasd át. Egyébként ha rápróbálsz, szerintem elküldenek.
2013. ápr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%
Ez cégtől függ, hivatalosan a próbaidő alatt ugyanúgy jár a szabadság, de sok cégnél ilyenkor hajlamosak azzal zsarolni, hogy ha kiveszed, már mehetsz is végleg. Eddig két helyen dolgoztam, mindkét helyen kapásból nyaralással kezdtem (már szerződéskötéskor közöltem, hogy be van fizetve), és sehol nem volt probléma belőle, minden további nélkül elengedtek.
2013. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy tényleg kórházban leszek, de nem adnak igazolást egész napról egy vizsgálat miatt. Amúgy fontosabb ez a 2 nap. 2 hete zsinórban 12zök, csak a vasárnapom volt "szabad" amikor is próbáltam pihenni, persze az tök lényegtelen, hogy magánéleted is van és ezért kérnéd a szabit. Túlórázni kötelező, szabira meg nem mehetsz.... Gyönyörű világ ez
2013. ápr. 25. 15:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Jah és még annyit, hogy akik szintén próbaidősek, húsvétkor pl miért mehettek szabira? Csak nekem mondták ezt, hogy próbaidős nem mehet szabira...
2013. ápr. 25. 15:52
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

Hivatalosan a szabadságod felével te rendelkezel.


A gyakorlatban ha próbaidő alatt szabid kérsz egy egy oltári nagy feketepont, ha bejátszod a táppénzt az 99%, hogy vissza se kell már menned 4-én dolgozni.

2013. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

Lehet, hogy neked is kiadták volna most, de mint ahogy te is írtad, most mások is el akarnak menni, így logikus, hogy inkább őket engedik el, nem a próbaidősöket. Lehet, hogy húsvétkor nem volt ilyen "szabidömping".

De ez csak egy tipp, hogy megpróbáljak valami következetességet találni, de lehet, hogy csak úgy pofára megy a dolog, ezt nem tudom.

Próbálj meg még beszélni velük, és ha nem sikerül, akkor meg menj táppénzre, végül is tényleg kórházba mész.

2013. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
Jár szabadság hivatalosan, de én mint cégvezető, nem szeretem, ha valaki szabit vesz ki próbaidő alatt. Nem is szoktam engedni senkit, egy-két kivételtől eltekintve, ha nagyon indokolt. Viszont volt olyan aki próbaidő alatt 3 hét táppenzen volt, na, őt nem vártam vissza!
2013. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

próbaidő alatt nem érdemes szabira menned, ha még annál a munkahelynél akarsz dolgozni tovább.


Én főnököm, a sok túlórám miatt, volt hogy csak úgy elengedett előbb néha 1-2 órával. de nem próbaidő alatt...

2013. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!