Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet egy kezdő szakács...

Hogyan lehet egy kezdő szakácsnak magyarországon álláshoz jutnia?

Figyelt kérdés
Egy vagy két év gyakorlatra fogok járni egy étterembe és onnan, hogyan tovább? A legtöbb étterem, szálloda 2 év munkatapasztalattal rendelkező embereket vesz fel. Vagy a gyakorlat is munkatapasztalatnak számít? Úgy akarnám, hogy pár évig dolgoznék az országban, tapasztalatot szerezzek, és utána angliába jelentkeznék egy állásra. Az angol nyelv nem akadály nekem. Ja és mennyit kereshet kb egy magyar szakács?

2014. márc. 23. 17:13
 1/4 anonim válasza:
Nyomás keletre. Ott 100 hogy keresnek szakácsot...
2014. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor ha Angliába kezdenél, akár juniorként is, lehet nem válnál nagyobb eséllyel pályaelhagyóvá, mint itthon.


Egy teljesen más mentalitású karrier lehetőségbe kezdhetnél, mivel szakképzett és nyelvet ismerő vagy, így gyorsan tudnál előre lépkedni, ami után hazatérve, nem lennének elhelyezkedési gondjaid itthon, arról nem beszélve, hogy éveket vesztegetnél el az itthoni alacsony bérekért, a kinti megtakarítások (3 év alatt 3-4 millió plusz) helyett.


Én 5 év után hazatérve, 130-as ajánlatot kaptam itthon, havi 15 napra...


Pályakezdők minimálbér körül kapnak, csak épp nem szívesen alkalmazzák őket, ahogy írtad is, kérik a gyakorlatot (amit egy külsős maszeknál folytatott gyakorlat nem feltétlen fed le, a maga "sajátosságaival" és az önálló munkavégzés képességét, amire az egy képzésben részt vevők közül az iskolából kikerülve összesen 30% képes.


Pont ezek miatt megy ki, akinek nem ellene a külföld munka.

2014. márc. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyakorlati időt nem számolják bele a szakmai tapasztalatba (hiszen a felmosás, krumplipucolás és piskótasütés messze nem meríti ki a szakács teendőit). Amint megvan a szakmád, jelentkezni kell éttermekbe. Behívnak próbanapra, megmutatod, mit tudsz. Ha tetszel nekik, behívnak még egy próbanapra, és ha jól el tudod adni magad, felvesznek. Kezdő szakácsként vagy 80-90 ezer körül, vagy napi 5-600 Ft-os órabérrel fognak felvenni. Azon ne lepődj majd meg, ha nem csak 168 órát kell majd dolgoznod havonta.

Én is most készülgetek arra, hogy kimenjek Angliába szakácsnak. (egy szakács) :)

2014. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elírtam, az "5-600 Ft-os..." elé nem akartam odaírni, hogy "napi". Bocs :)
2014. márc. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!