Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hová lennék alkalmas?

Hová lennék alkalmas?

Figyelt kérdés

Az helyzet velem hogy érettségi előtt állok. De viszont nagyon úgy érzem hogy nem lesz meg én meg nem tudom hogy hová mehetnék dolgozni. Még annyi a nagy hátrányom hogy még szakmám sincs, mert az orvos nem adta meg az alkalmasságit sajnos a mezőgazdaságra. Jah és persze a legnagyobb hátrányom egy "normális" emberhez képest hogy sajnos oxigénhiánnyal születtem és így mégnehezebb lesz az elhelyeszkedésem! Valami ötlet?



Jah és mindenkitől csak az hallom hogy érettségi így meg úgy de ha rákérdezek bárkitől hogy mirement vele? Senki se tud rá választ adni. + Nem értem hogy azt a tudást amit a gimnázium ad az hol a pi**ba fogom tudni alkalmazni!



#Hová mehetnék #dolgozni?
2014. márc. 26. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordítsd meg a kérdést hova kellesz érettségi nélkül? Gyár, árufeltöltő. Mivel testi fogyatékosságod van ezért a szellemi munka jöhet szóba. El kell fogadnod az élet nem fair. Szellemei munka általában diplomával könnyebb csinálni, ha nem egyetem akkor valamiben jónak kell lenned de érettségi nélkül kevés esélyed például programozni vagy szellemi munkát végezni alkalmazottként. Ne nyavalyogj, kezdj tanulni és sikerülni fog!
2014. márc. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

MIndenképpen legalább egy okj-s szakmát tegyél le. Bármit, ami érdekel. Lehetőleg valami olyat, amivel jó az elhelyezkedési arány. Pl marketing menedzsert egy sem ismerek, aki el tudott volna helyzkedni, pedig van ilyesmi szakma okj-s képzésben.

De középfokú végzettséggel HR, Logisztika, Pénzügy, Külkereskedelm stb területen azért lehet állást találni. És nyelv, nyelv, nyelv. A legfontosabb. Vagyis érettségi+szakma+nyelv és lesz esélyed.

Ezek nélkül lehetsz pl. portás, valamilyen gyárban szakvezető, esetleg áruátvevő, titkár, ügynök, értékesítő, ilyelsmi.

Ha nem bírod az irodai munkát, akkor meg pl. teherautóra jogsit tégy le, vagy targoncakezelői vizsgát, ha lány vagy akkor körmös, fodrász kozmetikus vagy bármit ami érdekel, de szimpla érettségivel nem sokra megy az ember.

2014. márc. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Érettségin nem szeretnek buktatni. Csomó időd van még, kezdj el tanulni! Ha megvan, akkor én is okj-ra mennék a helyedben. Vannak könnyebbek. Azzal már lehet kezdeni valamit. Legalábbis többet, mint egy sima érettségivel.
2014. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érettségivel nem is mész semmire, mivel az nem szakma. De bizonyos okj-s szakmák előfeltétele az érettségi, szóval vagy nem csinllod meg és leszel 8 osztályos árufeltöltő ahol lesz@rják, hogy oxigénhiányod van. Vagy megcsinálod, keresel egy irodához kötődő okj-s szakmát pl logisztikus, tb ügyintéző, esetleg megtanulsz 1-2-3 nyelvet, és akkor biztos hogy bevesznek, és meg se kell szakadnod, mellett tudsz fordítani is.
2014. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2/4 es válasz jött be a legjobban, tényleg érdekelne a teherkocsis, és logisztikai munkák de mindenhol utánanéztem minimum 21-év a korhatár és mégcsak 19 vagyok! + az orvosi alkalmassági is nagy kérdés.
2014. márc. 27. 08:00
 6/7 anonim ***** válasza:
A targoncakezelőnél és okj-s logisztikai üi-nél nincs korhatár tudtommal. :-)
2014. márc. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jolvan majd szétnézek
2014. márc. 28. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!