Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legális az hogy az orvosi...

Legális az hogy az orvosi vizsgálatot az én béremből vonják?

Figyelt kérdés
nem értem mivel egyrészt van tb-m tehát ingyen járhatok orvoshoz.másrészt takarítani vettek fel egy gyárba milyen kockázattal jár ez hogy kötelező orvosi vizsgálat kell?harmadrészt mi kerül ezen 5ezer forintba mikor kb 5percet voltam bent az orvosnál és kitöltött egy darab lapot amit vihettem vissza a munkaadónak.látást és vérnyomást mértek...úgy érzem lopják a béremet.legális ez?
2014. márc. 26. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Legális. :(

Képzeld el, naponta hány embertől szedik be azt a pénzt. Amikor a páromnak a focihoz kellett sportorvosi, ő 3000 ft-ot adott az orvosnak, az orvos rá sem nézett, csak lepecsételte neki a papírját.

2014. márc. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én takarítok nem sportorvoshoz küldtek hanem háziorvoshoz.semmit nem kellett az orvosnak adnom.csak vonják a béremből.
2014. márc. 26. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
sztem nem, de ma már ez nem számít
2014. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem, nem legális, törvény vonatkozik rá, hogy a munkáltatónak meg kell térítenie a költséget.


tessék: A munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel.


Az alkalmassági ebbe a körbe tartozik.

2014. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az üzemorvosi vizsgálat ingyenes

ne hagyd magad

2014. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.ha valaki még olvassa ezt:rákérdeztem, azt mondják próbaidő után állítólag majd visszaadják.de kétlem hogy az orvos rajtuk követelné ha tőlem semmit nem kért,főleg ha ingyenes akkor meg tényleg felháborító.mit tehetek?azon kívül hogy követelem.és ha nem adják?
2014. márc. 27. 15:48
 7/9 A kérdező kommentje:
arról nem is beszélve hogy a próbaidő utolsó napján valószínűleg kirúgnak.mert akkor még indoklás nélkül tehetik.ezt már akkor mondták mikor felvettek.direkt 25év alattit kerestek hogy még adózni is kevesebbet kelljen.
2014. márc. 27. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:

"A munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel. "

kérdés: mi van az erkölcsi bizonyítvánnyal akkor? azt miért nem fizeti ki a munkáltató? mert eleve már sok helyen ez a belépő..

2014. márc. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8as hát nem vagyok szakértő de szerintem az erkölcsi az nem úgy függ munkával össze.olyan mint a jogsi egy sofőrnek.vagy nekem van vagyonőrim is kiváltottam a vagyonőri igazolványt de azt sem térítették volna meg ha el tudtam volna helyezkedni abban a szakmában.
2014. márc. 27. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!