Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki két gyermekkel (egy...

Ha valaki két gyermekkel (egy iskolás-és egy oviskorú) megy ki Németországba szerencsét próbálni, mennyi az a minimum fizetés, amit meg kell hogy az apuka keressen, hogy viszonylag meg is tudjanak élni?

Figyelt kérdés
A lakás+rezsi kb.600 euró. Az 1700 euró nettó fizetés + a 368 euró családi pótlék elég lehet?
2014. márc. 29. 14:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

1700 ojró az kevés kint 4 emberre. 600 ojróért lakás meg rezsi 4 főre pedig legfeljebb Mecklenburgban van, de oda kár kimenni.

Egyébként, ha nem vagyok indiszkrét:

- anyuka otthon mereszti a sejhaját, vagy hogy tervezi?

- 368 ojró családi pótlék? na nee, ennyire hülyék a németek sem lehetnek, hogy mindenféle jöttment borjra fizetnek...

2014. márc. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Anyuka mit csinál munka helyett? Egy fizetésből ott sem könnyű megélni.
2014. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

"A lakás+rezsi kb.600 euró."


Jobb ha inkább 1000 € környéki összeggel számolsz. 4 tagú családnak nem adnak ki egy 1 meg 2 szobást lakást!


1700 € nettó egy egyedülállónak kiváló fizetés, kellemesen megél belőle, de egy 4 tagú családnak minimum 2500-3000 € kell! Te miért nem tervezel dolgozni? Csak a férjed dolgozza ki a belét, míg te körmöshöz, fodrászhoz rohangálsz? Egy ideje külföldön élek már, hidd el, ismerek pár hozzátok hasonló párt, a nő tagok valahogy soha nem akarnak dolgozni. Pedig, akármennyire jó itt az életszínvonal, azért 2 fizetés itt is kell egy család fenntartásához!

2014. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Na állj! Vissza kellett olvasnom a saját kérdésemet, hogy mit írtam le rosszul, vagy esetleg félreérthetően, mert nem értem ezt a nagy támadást. Nem hiszem, hogy írtam volna, hogy ilyen-olyan extra szolgáltatást vennék igénybe, vagy nem akarok, akarnék dolgozni! Két gyermekemmel vagyok itthon, a legkisebb (azért írtam ovis-korút, mert mire kimegyünk, lehet, hogy már az lesz) 2 éves! Itthon irodai állásom volt, még a munkaviszonyom meg van, de most gyeden vagyok! Igenis igénybe vettük a német családi pótlékot, mert jogosultak vagyunk rá! Én ezt az összeget kezdő bevételként kérdeztem, természetesen én is elmennék ott dolgozni. Elnézést, nem estek jól a támadások, nem érzem, hogy valamit is rosszul csinálnánk, gyermekeinknek szeretnénk szebb jövőt...
2014. márc. 29. 15:21
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Értjük mi, hogy "lábbal szavaztok", de ésszel kéne csinálni.

1700 euro egy 4 tagú családnak, albérletben, lóf...ütty. Kicsi, pici, sovány, gyenge, kevés.

Éltél már Németországban? Vagy jártál már ott?

2014. márc. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, jártam már Németországban, de még nem éltem ott. Azért is kérdeztem, hogy meg lehet-e ennyiből élni? De most miért nem lehet normális választ adni, olyat, amiben talán nincs sértegetés, és rosszindulat. Az, hogy a gyermekeimet jöttment borjnak nevezed, azt meg kikérem magamnak te tahó.
2014. márc. 29. 15:45
 7/22 anonim ***** válasza:
A gyerekeidet felnevelni a te kötelességed, nem Merkel asszonyé.
2014. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Igen, jártam már Németországban, de még nem éltem ott. Azért is kérdeztem, hogy meg lehet-e ennyiből élni?"


1700 nettóból+családi pótlékból nem jön ki egy négytagú család! Egy ekkora családnak 3 szobásnál kisebb albérletet nem adnak ki! A 3 szobásak pedig alsó hangon 900 € körül indulnak! (Északon, a legszegényebb tartományban olcsóbb, de ott meg munka nincsen.) 3000 € szerintem kell egy 4 tagú családnak! Ezért tették hozzá az eddigi válaszolók, hogy neked is érdemes lenne dolgozni, mert egy fizetés édes kevés lesz. Kivéve ha a férjed olyan állást csíp meg, ahol keres 2800-3000 € nettót.

2014. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
No comment.
2014. márc. 29. 15:51
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg durva a támadás ami ért téged, de ennek ellenére megírták a lényeget. 1700 euró+ 368 eurós összeggel 4-en nagyon nem fogtok tudni megélni. Ha szelíden akartok élni, vagyis legyen hol aludnotok, legyen mindig rendes egészséges étel az asztalon, a gyermekeidnek legyen mindig ruha, játék, hogy tud fizetni az ovit, iskolát ahhoz bizony 2500-3000 euró kell. Így elmondhatod, hogy nyugodtan éltek, biztos jövőt adsz a gyermekeidnek. Nyomorogni, kínlódni kár kimenni.
2014. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!