Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki két gyermekkel (egy...

Ha valaki két gyermekkel (egy iskolás-és egy oviskorú) megy ki Németországba szerencsét próbálni, mennyi az a minimum fizetés, amit meg kell hogy az apuka keressen, hogy viszonylag meg is tudjanak élni?

Figyelt kérdés
A lakás+rezsi kb.600 euró. Az 1700 euró nettó fizetés + a 368 euró családi pótlék elég lehet?
2014. márc. 29. 14:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

"A gyerekeidet felnevelni a te kötelességed, nem Merkel asszonyé."


Ez így van. DE! Ha már a családi pótlék jár, akkor miért ne venné igénybe? Inkább a dolgozó szülők gyerekeinek adjon az állam, minthogy a semmittevők csemétéit nyomass pénzzel!

2014. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Mi ennek a dupláját keressük meg ketten párommal, gyakran vagyunk Németországban is látjuk milyenek a viszonyok, de még egy gyerekkel sem vágnánk neki. Bár korábban mi is hasonlóképp vélekedtünk a kivándorlásról. Igaz mi Ausztráliát, Kanadát majd Svédországot terveztük, végül meg épp most keressük a letelepedési helyünket itthon a gyereket nem kizökkentve a környezetéből.


Most már inkább haza fele orientálódunk , -mert hát ha mindenki elmegy ki marad itthon?- miután az egyéni érdekek nyomorúsága (hitelspirál, munkanélküliség, stb.) nem veszélyeztetik a megélhetésünket.


Szezonálisan, vagy olyan helyen dolgozva, ahol nem kell lakást, rezsit, kaját fizetni még rendben van, de oda meg a gyerekek miatt lenne nehéz bejutni.


Mire ezeket meg kifizeted, ott tartasz, hogy nem sokkal jössz ki jobban, mint itthon, ahogy írták is az előbb.


Igaz nekünk svájci a munkáltató és családira mi is jogosultak lennénk, de hidd el nem olyan egyszerű azt sem megkapni. Legalábbis is mi már több éve kérdezgetjük, hogy hanyadjára küldjük el az államkincstáros igazolásokat?

2014. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én Bajorországban élek már 2 éve egy kb 15 ezres kisvárosban. 300-at költök a lakásra rezsivel együtt. Kb 2-300 megy el minden egyébre. Kb 60 négyzetméteres lakás 1,5 szobával, igaz ez az ár alatt van kb 400-500 euró lenne havonta a reális ára rezsivel együtt. Egy kisvárosban élek. Szerintem 2000-ből 4 ember bőven ki tud jönni, ha nincsenek extra igényei. Jelenleg tanulok és 900 eurót kapok havonta a cégemtől, ez nekem bőven elég, igaz spórolni nem nagyon tudok. 1700 az itt egy nagyon jó fizetés. Átlag feletti még németeknél is főleg nettóba. Megkérdezhetem, hogy miért fizetnek annyit?
2014. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Cnc marós a férjem, és két műszakban dolgozik. Az 1700 az túlóra nélkül számolva ennyi. Változó, hogy mikor mennyit túlórázik, de sokszor 12 órát is bent van.
2014. márc. 29. 22:01
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi pénzből meg lehet élni 4 embernek is. Egyébként te meg munkanélküli segélyre vagy jogosult, ha Magyarországon is kaptad volna. Ami még kb. 700 euró körül lesz havonta. És itt nem 3 hónapig adják, mint otthon. Nem tudom pontosan, hogy meddig, de kb 1 évre számíts. Ami nekem gyanús egy kicsit ez az 1700 euró nettó, ez egy kicsit sokknak tűnik egy külföldinek, de ha a férjed perfekt németből és tényleg egy nagyon jó szakember, akkor reális is lehet. De óvatosan.
2014. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként a többieknek válaszul írom. Itt ahol én élek 1700 euró nettó egy kiváló német fizetés. A külföldiek 90%-a 1000 körül keres nettóba meg a szállást kapja - egy szobában 2-3 emberrel. A legjobb gyárak mint BMW, Mercedes, Audi is körülbelül annyit fizetnek havonta egy egyszerű melósnak- nyilván nem a fejlesztési főmérnökről beszélek. De van egy német honlap: lohnspiegel.de ott mindenki megtudja nézni, hogy az adott szakmában, adott régióban mennyi az átlagkereset. Egy külföldi vonjon le abból még kb. 20-30 százalékot és kb. annyit fog kapni.
2014. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezt a sok rosszindulatu auslandert...

Mennyire tipikus magyarok vagytok, kulfoldon a magyar a magyart csak lehuzza


2000 eurobol siman ki lehet jonni, lakast nem munchen belvarosaban kell berelni, 600eurobol kaptok 3 szobast siman egy kisvarosban, legjobb ha megnezed a hirdeteseket, abbol kiderul hamar

2014. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves 15:49!


Ez nem rosszindulat! Ez a tapasztalat. Több éves németországi tapasztalatom azt monddatja velem, hogy 2000 € lehet hogy elég, de hogy abból JÓL él-e egy 4 tagú család, azt erősen kétlem! Azt mondod menjenek kisvárosba? Oké! Ez esetben amit megspórolnak a lakhatáson, elvesztik benzinköltségben, és iőben. Mert ugye mennyire jó 8-10-12 óra munka után, még csak azért 20-30 perccel többet kocsikázni, mert 100 €-val olcsóbb a lakás? Nem azt mondom, hogy a belvárosban kell lakni, de minél közelebb hozzá, annál kevesebb a macera az utazással, stb. 2000 €-ból egy 4 tagú család szűkösen, de megél! Azonban minek jön ki valaki ha ugyanúgy él mint otthon? Kijönni akkor érdemes, ha megvan az esély arra hogy valóban jobban, jobb körülmények között éljen valaki!

2014. márc. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Majd a kerdezo eldonti hogy milyen eletet akar elni, a kerdes arra vonatkozott, hogy ennyibol meg lehet e elni
2014. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Végül is 47 ezerből is meg lehet élni.
2014. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!