Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS Segítséget szeretné...

SOS Segítséget szeretné kérni. Munkaügyben jártas valaki? Többi lent

Figyelt kérdés
3 hete mondtam fel a a főnökömnél. Eddig dolgoztam viszont szóltam neki hogy tovább már mint beugrós ember sem tudnék menni dolgozni. Erre ő megfenyegetett hogy ebből még probléma lesz ha nem megyek be. És elintézi a sorsomat meg tönkretesz? Hivatalosan mit léphetek az ügyben??

2014. ápr. 2. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon csúnyákat fog rólad gondolni. Ha még egy heted lenne a felmondási idődből a munkád hiányával okozott kárt megtérítheti, de ez olyan hosszadalmas hogy nem szoktak a cégek élni vele. A sorsodat nem tudja elintézni, és tönkre tenni sem tud. :)
2014. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Viszont azt elfelejtettem írni hogy egy térdsérülés miatt dolgozni sem tudok most járni (8napi 12 órás álló munkám van/volt természetesen csak 6 órásban bejelentve amit térdsérüléssel lehetetlen végigdolgozni) Kijelentésemet nem hajlandó elintézni és szerintem a fizetésemnek is búcsút inthetek. Még annyi egy másik cég feltud venni attól ha itt be vagyok jelentve??
2014. ápr. 2. 11:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Munkaügyi felügyelőség.

Bár nem tudom, megéri-e, mert a leírtak alapján Te is csaltál.

2014. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én mit csináltam?? Kértem hogy a felmondási időm egy részétől tekintsen el.
2014. ápr. 2. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
A csalás "8napi 12 órás álló munkám van/volt természetesen csak 6 órásban bejelentve" tudod ez nem természetes és törvényes.
2014. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felmondani csak írásban lehet. Van felmondási idő, alapból 30 nap. Ennek ledolgozását a munkáltató kérheti. Vagy írásban eltekint tőle. Ha nem mentél be, és tudod igazolni (orvosi igazolásra gondolok), hogy nem tudtál munkát végezni, akkor semmi bajod nem lehet belőle, hiába fenyeget a főnököd.

Jogellenesen akkor szünteted meg a munkaviszonyodat, ha például letudnád, de mégsem dolgozod le a felmondási idődet, pedig a munkáltató igényt tartana rá.

Ez ellen a munkáltató keresetet nyújthat be a bíróságon. Tehát egy hercehurca. A felmondási idődre járó béredet követelheti rajtad, valamint az elmaradt "hasznát", vagy ha őt ebből kifolyólag kár éri. De ezt is tudnia kell bizonyítani, nem hasraütésszerűen megy a dolog.

A béredről ne mondj le, az mindenféleképpen jár, vissza nem tarthatja, még akkor sem, ha mondjuk jogtalan a felmondásod. Azt a bíróságon kell rendeznie, nem pedig így.


Munkaügyi Felügyelőségen tegyél bejelentést, hogy nem kaptad meg a béred, adott esetben a leszámolási papírjaidat sem, majd ők intézkednek helyetted, és felvilágosítanak.

2014. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez egy kielégítő válasz volt
2014. ápr. 2. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell betojni, általában csak a szájkarate nagy. Fáradj be egy ügyvéddel, és minden probléma magától meg fog oldódni, de valószínű a Munkaügyi Felügyelet említése is elégséges - különösen ha bizonyítékokat találnak arra, hogy zsebbe fizetik a dolgozókat.
2014. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!