Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mennyi idő alatt sikerül...

Kemi242 kérdése:

Kinek mennyi idő alatt sikerült állást találnia informatikus (BSc) diplomával?

Figyelt kérdés
Én másfél éve keresek sikertelenül.

2014. ápr. 4. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem semennyi. Nekem programozó a végzettségem, de nem vesznek fel sehová. Lassan 1 éve. Az okok:


1. Vidéki vagyok, ezért a Pesti cégek közel biztos, hogy nem velem fogják elsősorban feltöltetni az üres helyeket.


2. Pályakezdő vagyok, ezért még kevesebb az esélyem.


3. Hiába adom be nagyobb városokba a jelentkezésemet, amik nagyon messze vannak a lakhelyemtől, még akkor is, ha az kimondottan junior, pályakezdőket keresnek, hiszen elsősorban helyből, és azon város közvetlen környezetéből fognak embereket keresni, akik netán azonnal tudnak kezdeni, és nem olyat, aki közel 200-300 kilométerről jön, és 1 hét, mire tud kezdeni. :)


Szóval, én ezért vagyok sz*r helyzetben. De megyek ki júniusban külföldre, átképzésre, valami németországi hiányszakmára. Mert itt kilátástalan a helyzet. Arra meg nincs pénzem, hogy havonta négyszer felvonatozgassak, ami oda-vissza majd nem 10.000 Ft, csak azért, hogy azt mondják az interjú után 1 héttel, hogy nem engem választottak. :) Itthon pedig nem ülhetek évekig. Kint ahová megyek, csak az ösztöndíj közel 300 ezer forint. Első három hónapban adnak szállást, utána vagy egymagad, vagy többen mentek albérletbe, amit szintén "semmi pénzért" adnak, pláne, ha többen vagytok. :)

2014. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem diploma nélkül eleinte nehezen ma már nem győzöm visszamondani az interjúkat annyi helyre hívnak.

Nem értelek titeket,nekünk IT-soknak a legkönnyebb jó munkát találniuk.

Gondolom nincs szakmai tapasztalatotok.Vagy van?

Egyetem alatt dolgoztatok?

Ha nem akkor itt a böjtje,én nem diplomáztam még(szeptemberben fogok) le de van 4 év gyakorlatom és most váltok melót sokkal többért.


Ezért mondom suli alatt elmenni gyakornoknak vagy dolgozni azonnal amint lehet,eleinte diákmelósként is akár még nem szakmaira mert fogják látni,hogy hajtós vagy ha a CV-dben benne van.


Valamit rosszul csináltok,fel kell jönni Pestre vagy tagadd le,hogy vidéki vagy ennyi.

2014. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs diplomám, csak egy műszaki informatikai mérnökassziszetns OKJ-m.

2 hónap alatt találtam a munkámat, 2011-ben.

Bp-i illetőségű cég, most is keresnek junior szoftverfejlesztőt.

2014. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Van tapasztalatom, sőt, referenciáim is vannak. :) Ennek ellenére sehol semmi.
2014. ápr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem,nyelvtudásod van?

Miért nem jelentkezel multikhoz?

Hidd el,ott van pl:Evosoft,GE,Morgan Stanley,Bosch.

Ezerrel keresik a mérnököket.

2014. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Angolul tudok, kisgyerek korom óta tanulom. :) Megnézem ezeket a helyeket is. :)
2014. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Enem is érdekelne a kérdés: mennyi idő?


Amúgy ha pesten keresel munkát írd be a CV-be, hogy meg tudod oldani a pesti lakhatást. Még ha nem igaz, akkor is.

2014. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#5: Angolul tudok, van nyelvvizsgám, jelentkezem multikhoz, legtöbbször élből visszautasítanak, vagy átmegyek a szakmai teszten, és az interjú után utasítanak vissza.
2014. ápr. 10. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi lehet az oka?

Melyik egyetemen végeztél?

2014. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: ÓE. Sajnos nincs gyakorlatom se, de a kötelező szakmait is csak sutyiba tudtam elintézni. Nem tudom mit rontok el az interjúkon.
2014. ápr. 26. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!