Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérnek egész alakos...

Miért kérnek egész alakos fényképet az önéletrajz mellé?

Figyelt kérdés

Titkárnői állásra jelentkeztek, majd válaszoltak, hogy küldjek magamról egész alakos fényképet.

Én erre annyit reagáltam, hogyha az önéletrajzom nem elég meggyőző hogy behívjanak egy személyes elbeszélgetésre, akkor inkább hagyjuk a dolgot, mert nem vagyok hajlandó másik fényképet küldeni.


Az rendben van, hogy titkárnőnek egy dekoratív nőt szeretnének, de azt úgyis meglátják egy személyes találkozó alkalmával,hogy a nő mennyire dekoratív, nem?


2014. ápr. 8. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"de azt úgyis meglátják egy személyes találkozó alkalmával,hogy a nő mennyire dekoratív, nem?"


Egy titkárnői állásra pár százan fognak jelentkezni, most nem fogják behívni mindegyiket, hogy lássák, hogy tényleg csinos-e...

2014. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Előszűrés. Gondolom nem akarnak egy hordót kerülgetni ezért már előre kiszűrik, hogy ne az interjún kelljen szembesülni hogy könnyebb átugrani mint megkerülni. Valahol meg tudom érteni.
2014. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha arckép volt (ami alapján már látszik, hogy bányarém-e az illető) és ezen felül kértek egész alakosat, akkor ez valamilyen "személyi asszisztencia extrákkal" típusú munka lesz és jobb, ha nem mész el az interjúra.
2014. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az előttem válaszolóval! Biztos, hogy nem "csak" titkárnői feladatokat várna el a kedves főnök, hanem egyebet is.. ilyenek sokan bele szokták írni a hirdetésbe azt is, hogy nyitott meg egyedülálló hölgyet keresnek.. :DD
2014. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

egyáltalán nem biztos hogy erről van szó. A személyes titkárnői állás igenis bizalmi viszony, fontos hogy a kölcsönös szimpátia meglegyen (ebben benne van a kinézet/megjelenés is). Sokan évekkel fiatalabb/ photoshop-olt képet tesznek az önéletrajzba hogy legalább behívják őket.


Mi bajod származhat abból ha egy kosztümös képet beküldesz???

2014. ápr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Ez hülyeség utolsó. Kell, hogy legyen kölcsönös szimpátia és bizalom, DE nem kell, hogy szexuálisan vonzódjanak egymáshoz. Ne keverjük a szezont a fazonnal...


Egy komoly cég ilyet ha akarna sem kérhetne, mert ez nem kicsit diszkriminációnak számít.


Tuti valami erotikus szolgáltatás is van a dologban.

Gondolom az expresszen vagy hasonló hirdetőoldalon találtad. Ott szoktam látni ilyen hirdetéseket.

2014. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Olyan képem van az önéletrajzomban, ahol deréktől felfelé látszom a képen. Nem vagyok kisminkelve, csak egy csinosabb ruhát vettem fel.
2014. ápr. 9. 17:19
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

És, ha nem olyan szép, akkor már nem kell? Megkülönböztetés.

Jól tetted, hogy nem küldtél. Egy kevésbé szép titkárnővel is lehet bizalmi kapcsolat. Persze , ha szex is kell, akkor kell az egész alakos.

2014. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilván még mindig korrektebb ez így,mint behívnak interjúra, meglátnak, és már nem is számítanak a válaszaid,mert eldőlt,hogy NEM


Ha számukra kiemelten fontos a külsőd, akkor kész elég egyértelműen, korrektül jelezték.

2014. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!