Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakerezdők! Ti hogy találta...

Pályakerezdők! Ti hogy találtatok állást?

Figyelt kérdés

Én lassan 5 hónapja otthon vagyok, és eddig semmi nem jött össze. Ti hogy találtatok munkát?

(2 szakmám van, tapasztalat viszont nincs, ismeretség se nagyon)

Esetleg valami tanács?



2014. ápr. 10. 17:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Kényszervállalkozó lettem -> rosszabb mint a munkanélküliség, bár a szakmámat még mindig szeretem!
2014. ápr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem kétségbe esni, ez nem vezet sehova... munkát keresni, napi 30-40 helyre elküldeni a CV-t, folyamatosan fejleszteni magad. Elvállalni most a rossz, akár rangon aluli munkát is, mert az otthon tespedés csak leépíti az embert. Nem kell a jövendőbeli munkáltatódnak tudni, hogy az elmúlt 5 hónapban mondjuk polcot raktál egy bevásárlóközpontban, vagy utcát sepertél.


Ez alatt az 5 hónap alatt egyébként minimum alapszintre el lehetett volna jutni egy teljesen idegen nyelvből, vagy egy már ismert nyelvben jobban elmélyedni (akár nyelvtanárral, akár egyedül - szótanuláshoz nem kell tanár), te mit tettél az elmúlt 5 hónapban azért, hogy jobb sorsod legyen, hogy előnyöd legyen a munkaerő piacon? Mivel akarsz kitűnni?


Valamint egy jó tanács: bárhová is jelentkezel (akár szellemi, vagy fizikai munka), mindig olvasd el amit írtál, a helyesírási hibák (még ha csupán elgépelésről is van szó) kiábrándítóak.

Mennyire vegyen téged komolyan egy vadidegen ember (akitől ráadásul pénzt remélsz), ha annyira nem vagy képes, hogy magaddal szemben igényes legyél.


Fel a fejjel, előbb-utóbb minden embernek lesz munkája, már aki valóban akar dolgozni.

2014. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

"munkát keresni, napi 30-40 helyre elküldeni a CV-t"


Ha nincs 30-40 álláshirdetés, akkor mégis hova küldje el? Azt ne várd el, hogy angol felsőfokúval és szakmával mekibe fogok gürizni 16 órákat 350Ft-os órabérért. Nem ezért tanultam több 1000 órát! Inkább kiköltözöm az erdőbe!

2014. ápr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
A mekibe is 8 órát kell dolgozni, tény hogy kevés pénzért de a kevés is több mint a semmi. Jó utat az erdőbe, mutogasd a diplomádat a vaddisznóknak.
2014. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Én pont a mekiben dolgoztam legutoljára, közel 1,5 évet, egyszerűen meg kell fogni a szerszám végét. Persze az úri fiúk 20 év tanulás után erre sokszor nem hajlandóak.
2014. ápr. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

"Ha nincs 30-40 álláshirdetés, akkor mégis hova küldje el? Azt ne várd el, hogy angol felsőfokúval és szakmával mekibe fogok gürizni 16 órákat 350Ft-os órabérért. Nem ezért tanultam több 1000 órát! Inkább kiköltözöm az erdőbe!"


Dehogy várom, azt csinálsz az életeddel, amit akarsz.

Ha neked megfelel, ha az asszony, vagy a szüleid tartanak el "több ezer óra tanulás után" (tehát közel 30 évesen), akkor élj így.

Akinek büdös a munka, az sosem viszi semmire. Csak ne nyafogj, hogy nincs munka, mert lenne, csak az arcod túl nagy oda. ;)

Én a helyedben azért egy idő után elgondolkoznék azon, hogy valóban érek-e annyit a munkaerő piacon, mint amennyire taksálom magam...

2014. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Hol találni napi 30-40 hirdetést, ami félig-meddig elfogadható? Vagy te a konyhai kisegítőtől a vezérigazgatóig minden megjelent állásra pályáztál? Nézem minden nap a hirdetéseket, a könnyű fizikai munkától kezdve a végzettségemnek megfelelőig, nem vagyok válogatós, de van mikor 1-2 hétig sem tudom sehova beküldeni az önéletrajzom, mert egyszerűen semmi sincs, van amikor napi szinten se jelenik meg 2-3 hirdetésnél több, több helyen nézve.
2014. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

En ugy talaltam allast hogy kuldtem oneletrajzot meg motivacios levelet mindenhova (nemcsak a hirdetesekre amugy hanem spontan jelentkezest is), persze mindenhova szemelyreszolot.

Kb egy honap mulva felhivtak az egyik helyrol, azota ott vagyok, ez mar ket eve.

2014. ápr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Hol találni napi 30-40 hirdetést, ami félig-meddig elfogadható? Vagy te a konyhai kisegítőtől a vezérigazgatóig minden megjelent állásra pályáztál? Nézem minden nap a hirdetéseket, a könnyű fizikai munkától kezdve a végzettségemnek megfelelőig, nem vagyok válogatós, de van mikor 1-2 hétig sem tudom sehova beküldeni az önéletrajzom, mert egyszerűen semmi sincs, van amikor napi szinten se jelenik meg 2-3 hirdetésnél több, több helyen nézve."


Ha tényleg nem vagy válogatós, és még sincs munkád, akkor vagy szar a CV-d, vagy csak egy vagy a tucatból, esetleg mindkettő; képezd magad, tűnj ki valamivel, de ne azzal, hogy itt siránkozol.

Nem egy komoly álláshirdető weboldal van, naponta jelenik meg majdnem 100 db álláshirdetés (még hétvégente).

De még egyszer hangsúlyozom: akinek büdös a munka, mert "ő akármit nem vállal el", annak ez mindegy is.

2014. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem siránkozom, csak érdekelt hogy lehet napi több tucat állást megpályázni, mert nekem más a tapasztalatom. Jelenleg van még munkahelyem, csak nemsokára lejár a szerződésem, és nagyon ingoványos, hogy tudnak-e hosszabbítani, ezért pályázgatok, napi szinten nézem a hirdetéseket több oldalon is. Nem Bp-en élek, itt nincsen annyi álláshirdetés, szinte semmi, ha van azt is feltöltik ismerőssel, az önéletrajzom tény nem a legjobb, mivel sajnos szakmai tapasztalatom nincs egyik végzettségemben sem, mert eddig nem sikerült bennük elhelyezkednem. Tanultam 20 éven át, de semmi értelme nem volt.
2014. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!