Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen ruhába menjek az...

Milyen ruhába menjek az állásinterjúra, ha irodai adminisztrációst keresnek?

Figyelt kérdés
8,5 éve nem dolgozom a gyerekek miatt és most jött egy ilyen lehetőség, de azt sem tudom, hogy mit vegyek fel. Mennyire legyen elegáns? Kis kosztümöt soknak találom már, főleg, hogy még sosem volt rajtam. Én sportos ruhákban járok és most új nekem ez a terep.
2014. ápr. 12. 06:27
 1/5 anonim válasza:
100%
Biztos van egy csini nadrágod. Azt felvehetnéd egy fehér vagy világos felsővel, esetleg egy blézer is ha hűvösebb van. Én az első irodai interjúra egy bézs szövetnadrágba mentem, hozzá egy sötétbarna felsőt vettem. Felvettek. De úgyse ezen múlik. A lényeg, hogy ne legyél kihívó, ne legyél stopis sem. Sok sikert :)
2014. ápr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy kb. mit kérdeznek ilyenkor? Te napi szinten milyen ruhát veszel fel? Gondolom minden nap elegánsan kell menni.
2014. ápr. 12. 07:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első nap bemész elegáns ruhában, körbenézel, hogy a többiek hogy öltözködnek,aztán lehet ahhoz igazítani.

Farmerben, sportcipőben szigorúan tilos állásinterjúra menni, egyetlen kivétel talán a segédmunkás kőműves mellé.

2014. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, nézd meg a többieket, és akkor látni fogod hogy mennyire elegáns a hely. Nem feltétlenül kell napi szinten elegánsba menni! Egy jól szabott sötét farmer egy csinosabb felsővel is jó lehet a mindennapokra, de interjura nem. Megkérdezik majd hogy miért szeretnél ott dolgozni, mik a hosszútávú terveid...szóval semmi extra, ne izgulj :)
2014. ápr. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy csinos térdig érő üzleties szoknya harisnyával, magassarkúval, vagy elegáns nadrág, inggel, blúzzal elég. A smink legyen visszafogott, de csinos, ha hosszú hajad van, tűzd fel. A körmeid is legyenek ápoltak, egy szolíd körömlakkal.

Hogy mit kell majd felvenned nap mint nap, az attól is függ, láthat-e üzleti partner vagy ügyfél. Ha igen, akkor sajnos csinibe kell majd járni, ha nem, akkor meg majd látod, hogyan öltözködnek a többiek.


Hogy miket kérdezhetnek? Attól is függ, milyen cég. Ha tudsz, nézz utána, mivel foglalkoznak, milyen eredményeket értek el, mert sokszor ezt kérdezik először, hogy mit tudsz a cégről.


A kis cégek általában nem kerítenek nagy feneket a dolognak, elolvasták az önéletrajzod, ha lesz kérdésük, felteszik és ismertetik a munkaköröd. Mindig legyen egy-két kérdésed, amit feltehetsz, ez nagyon fontos. A fizetést soha ne hozd fel, ha nem beszélnek róla, kérdezd meg, hány körös lesz a kiválasztási folyamat (mert ha több, sok esetben az első körben nincs szó fizetésről).


A neten van rengeteg tanács, tipp, jellemző kérdések, keress rá.

2014. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!