Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hazudhatok önéletrajzban?

Hazudhatok önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem sikerült befejeznem az egyetemi képzést, és külföldön dolgoztam 2 évet, most hazajöttem folytatni (újrafelvételiztem). Önéletrajzba ezt hogyan írjam bele, hogy hátrányom ne származzon belőle? Tüntessem fel mindkét képzést külön, közben munkatapasztalatként leírva amit dolgoztam (ha nem is szakmába vágó)? Vagy hazudjam el az egészet és adjak meg egy kamu dátumot, hogy mikor is kezdtem a képzést?

2014. ápr. 13. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha kamu adatokat adsz meg és valahogy kiderül (mert elég sok cég lekérdi az adatokat) akkor bukta mert egyrészt nem alkalmaznak másrészt még szólhatnak is pár másik cégnek hogy ne alkalmazzanak.
2014. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Akkor a képzés előtti években lesz lyuk, az jobb?

Ha pedig elhúzódóan írod be a képzést az sokkal rosszabbul néz ki hogy 2 éves csúszásban vagy az egyetemmel, mintha beírnád, hogy dolgoztál.

Szerintem írd be a munkatapasztalatot.

2014. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
én ezt rohadt egyszerűen megoldottam, munkatapasztalatot írtam be és a végzés dátumát, a kezdetét nem ;)
2014. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egyetemre jártál, csináltál még valami mást? Milyen hosszú időszakról van szó?

Én lehetőség szerint nem írnám bele azt, hogy abbahagytad, hanem a csak külföldi munkát, akár releváns, akár nem, illetve hogy előreláthatólag melyik évben fejezed be az egyetemet.

2014. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy beleírnám-e, hogy kitudom-e jól magyarázni. Pl. ha ellazultad, nem érdekelt, akkor nem fogod tudni jó színben feltüntetni magad és a helyedben inkább nem is írnám bele.

Ha szimplán csak anyagi problémáid voltak pl. ami miatt meg kellett szakítani a tanulmányaidat, akkor ha behívnak interjúra ezt elmondhatod, illetve hozzáteheted mennyire motivált vagy abban, hogy befejezd a sulit. (És annyira motivált voltál, hogy elmentél külföldre azért, hogy lehetővé tedd ezt magadnak.)

Sajnos egy önéletrajz alapján ezt nehéz megmondani, de ha behívnak interjúzni és erre terelődik a téma, akkor ez szerintem inkább pozitív, mint negatív.

2014. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!