Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vendéglátóiparban dolgozók...

Vendéglátóiparban dolgozók tudnátok nekem segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés
Recepciós munkakör betöltéséhez kell valami vendéglátói végzettség vagy elég a középfokú végzettség plusz idegennyelvi ismeret pl angol? Ezzel a munkakörrel mennyit lehet keresni vagy pontosan mit várnak el egy recepcióstól ? Válaszokat köszönöm így előre is!

2014. ápr. 14. 12:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Igazándiból az sokat számít, hogy melyik szállodában szeretnél dolgozni. Biztos, hogy sokat számít ha van vendéglátó tapasztalatod, de az még többet ha dolgoztál már külföldön ilyen területen. Az jó angol az alap egy komolyabb helyen, bár egy 3 vagy 4 csillagos szállodában lehet az is elég. Én 5 csillagosban dolgoztam ott a recepció 3 külön álló területből állt volt a concierge (portás) ő intézte a színház jegyeket a város túra szervezést, az esetleges taxi megrendeléseket felvilágosítást adott a vendégeknek. Mellette volt a recepciós aki a check in chech out-okat intézte, ő adta ki a szoba kártyákat, és mellette volt a kassza ahol pénzt lehetett váltani. Maga a front desk összetettebb mivel a halban szerepet kapott még a Guest Relations és a Londiner pult is. Az , hogy mennyit lehet keresni egy kezdő recepciósnak ez jó kérdés szerintem olyan 100-120 között akkor erre jön még az ingyen kaja + támogatások, illetve ha eladsz egy panorámás szobát vagy túrát akkor az után kapsz jutalékot, de itt tényleg azon múlik az egész, hogy hova kerülsz szerintem.
2014. ápr. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!