Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vendéglátóiparban dolgozók!...

Atika kérdése:

Vendéglátóiparban dolgozók! Benne lennétek egy "tömbe" tömörülni a pénz és a szabadság reményébe? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Szóval, ez csak egy ötlet még nagyon gyerekcipőbe van szóval nagyon várnám a kritikákat,és megemlíteném, hogy itt most nem toborzok csak kiváncsi lennék, más vendéglátósok vélemyényére is akik nem akarnak örökre alkalmazotkén dolgozni. Akkor a lényeg:


1. Egy Részvénytársaság létrehozása a lentebb leírt szakemberek létrehozásával.

2. A vállalkozás típusa: étterem és kávézó

3. A helyszín: Budapest


Ezek lennének az ALAPVETŐ csatlakozási feltételek:

- betőltött 20. életév

- bp-i vagy pest megyei lakhely

- érretségi

- legalább 1 nyelvizsga

- tőke 2 millió FT / persze várom a javaslatokat mégis mennyi legyen ha nem ennyi/


És akkor a kezdő létszám amivel índítanánk,persze ez is csak egy körübelüli elképzelés:

- 1 fő Vendéglátó ipari manadger, főiskolai végzetséggel

- 1 fő könyvelő,főiskolai végzetséggel

- 2 fő marketing manedger, szakirányú végzetséggel, 2 idegennyelvtudással

- 1 fő beszerző,raktáros, Logisztikai ügyintéző képesítéssel

- 4 szakács,szakirányú végzetséggel

- 2 pincér,szakirányú végzetséggel,2 nyelv ismerete kellene

- 1 konyhamészáros,szakirányú végzetséggel/hentes/

- 1 barman/ mixer/,szakirányú végzetséggel


Akkor ez 13 ember ami szorozva 2 millióval= 26 000 000 Ft

Azért gondoltam 2 millióra mert ennyi talán minden olyan embrenek van aki saját vállalkozást szeretne viszont ennyi pénz csak egy kis büfére elég.Ennyi pénz meg szerény számításaim szerint elég lenne a beindulásra.

Persze ha 3 millával számolok az: 39 000 000 ft ez már jobban hangzik, na de ezért kérném ki a véleményeteket,hogy hogy kellene ezt megcsinálni.

Persze minden hivatalosan menne, a nyereség a kezdő csapat/ tulajdonosok/ között lenne elosztva,egyenlően mivel mindenki egyenlően rakna bele pénzt.

Amint látjátok ez azoknak szólna akik jó szakemberek de nincs elég pénzük saját vállalkozásba fogni, de mégse akkarnak tétlenül ülni az életbe, és szegényen memghalni.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!


2010. okt. 25. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
benne, de húsz forintom sincs, és bankhitelt sem kaphatok. :)
2010. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mennék bele ebbe, csak akkor ha 100 millióm van, és abból megéri 2-3 milliót "kockáztatni" akkor is, ha elvesztem. Ha csak ennyim lenne, nem vágnék bele. Tudod milyen macerás egy pénzügyi elszámolás 2 tulajdonos között is? (meg a vita, hogy én nem annyit raktam bele, te többet vettél ki, a könyvelő rosszul számolta ki, te dupla pénzért vetted a nyersanyagot, stb. stb.) Senki sincs, aki ilyen szinten megbízna 12 ismeretlen emberben.


Mondom, még egyszer!!! Ha többszörös milliomos lennék, becsatlakoznék!

2010. okt. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak:

1. nem lenne vitta a nyereség elosztásában mert mindenki egyenlő részt tenne bele,amint írtam

2. minden fontosabb dologról szavazással döntenénk, pl: beszállító/termelő megválasztása, szóval nincs olyan hogy a szomszédtól veszem meg a csirkét 3000 ft kilonkénti áron és akkor osztozunk. ez elég primitív példa de érthető...

2010. okt. 25. 16:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb 5 embert 5 millióval találni...meg amúgy ez így szerintem nem működne...
2010. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!