Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt szabadnap?

Próbaidő alatt szabadnap?

Figyelt kérdés
1 hónapja vagyok egy cégnél, de májusban kéne egy szabadnap, mert sürgős elintézni valóm van. Nem is tudom, hogy szóljak a főnökömnek, szerintetek ez belefér próbaidő alatt? Elvileg időarányosan havonta 1-2 nap jár eleve, nem?
2014. ápr. 14. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
törvény szerint ki lehet venni próbaidő alatt is az időarányos szabadságot. Hány nap jár neked 1 évben? Abból kiszámolod hogy mennyi jár időarányosan.
2014. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Elvileg kérhetsz de nálam nem lenne jó pont.
2014. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Próbaidő alatt nem jár szabadság! A munkáltatótól függ, hogy engedélyezi-e belátása szerint. Szóval megtagadhatja...
2014. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Biztos nem dolgoznék olyan helyen ahol a főnök nem értené meg , hogy nem lazulásra kell a szabadnap , hanem fontos dolog miatt. Logikus hogy aki próbaidőn van az megpróbálja ezt elkerülni, de van amikor nem lehet. Akinél ez nem jó pont abban egy csepp emberség nincs, meghát főnök, akkor nem csinál semmit amikor akar, mert megteheti...
2014. ápr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A főnöknek az a dolga hogy segítsen, egyszerűen oda mész hozzá és elmondod hogy mit akarsz. Egy jó főnöknél ez nem jelent gondot, mert rugalmas. Egy csapnivaló főnöknél ez bizony rossz pont.


Ha már az elején ilyenből problémát csinálnak, annál a cégnél ne számíts sok jóra :) A 4. kapott tőlem egy zöld kezet :)

2014. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kértem egy nap szabit a 3 hónapos próbaidőben egy hónap után, mert egyszerűen olyan elintéznivalóm volt amit nem lehetett máshogy, csak egész napos szabadsággal megoldani. Nem csináltak belőle problémát, nem láblógatásra, vagy 4 hét munka kipihenésére vettem ki.


Főnöknek nyíltan el kell mondani, hogy sürgős elintéznivaló van, csak egy napos szabadsággal lehet megoldani. Ha ezt egy főnök, vagy munkahely nem tudja megérteni, ott nagy gondok vannak. Még ebben a világban is amikor örülhet az ember a munkahelynek.


Ha nem konkrét naphoz kötött, amikor el kell menned, azt is felajánlhatod, mutatva a rugalmasságodat, hogy megbeszélitek, melyik napon tudnának nélkülözni.

2014. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
nekem az interjún megkérdezték, hogy akarok-e szabadságra menni van-e már betervezett szabim...(nyár végén volt az interjú)
2014. ápr. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Én nyaralni is mentem már próbaidő alatt, és semmi gond nem volt belőle. A próbaidő amúgy mindkét fél számára érvényes, te is ugyanúgy beadhatod a kulcsot, ha egy ilyen piszlicsáré dolog miatt húzzák a szájukat. Amúgy is eddigi tapasztalataim szerint a próbaidő a legtöbb cégnél amolyan mézesmadzag, olyankor sokkal engedékenyebbek és elnézőbbek még, nehogy megpattanj. Ahol meg farokcsóváló rabszolgákat keresnek, ott eleve nem érdemes maradni.
2014. ápr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!