Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi baja van a Munkaügyi...

Mi baja van a Munkaügyi központnak?

Figyelt kérdés

Küldtek nekem levelet kb. 2 hete, hogy kirúgtak, mert nem tettem eleget a kötelezettségeimnek.. (gondolom az, hogy nem mentem pecsétért 3 hónap múlva - de az a pecsét számomra nem hozott még munkát, itthon keresek, megyek állásinterjúra, megpróbálom a maximumot kihozni magamból, de a munkaügyi 3 év alatt nekem egyszer sem ajánlott állást, csak olyan állásom volt, amit én találtam - így nem fogok bejárni lepecsételtetni, mert nekem nem támogatják az utazás költségét, ami 1600 Ft, és mivel nincs munkám, szeretném azt a pénzt fontosabb dolgokra költeni (például élelmiszer).


Most küldtek valamit, hogy járjak csoportos foglalkoztatásra, heti 3x2 óra, ahol segítenek önéletrajzot írni, segítenek kifejteni, hogy állásinterjún miről beszéljek, és miről ne, stb.


Egyrészt tapasztalataim szerint arról beszélek, amiről kérdeznek, másrészt beszélhetek én fűről-fáról, ha egy adott állásnál találnak olyat, aki szimpatikusabb nekik, mint én. Önéletrajzot pedig tudok írni, az angol nyelvűt is megírom, ha kérik, média szakon végeztem, nem csak 8 általánosom van.


A kérdésem pedig az lenne, hogy ha egyszer kirúgtak, akkor miért küldenek még levelet?

(elnézést a magyarázkodásaimért, de úgy éreztem, ez fontos lehet:D)


2014. ápr. 15. 08:54
 1/5 anonim válasza:
Az,hogy dolgozniuk kell és hülyék.
2014. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igen, pontosan azért rúgtak ki, mert nem jelentél meg

miért nem töltötted ki az elektronikus kapcsolattartásra vonatkozó lapot és akkor egy filléredbe nem kerülne a megjelenés?

Hogy miért írtak, hogy menj csoportos fogalakozásra ezek után, azt nem tudom...

2014. ápr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha törölt az ügyintéződ, az még nem végleges, mivel még 2 emberen átkel fusson a törlés, ez akár 1 évig is elhúzódhat, hiába 1 szó átírása az adatlapodon emberfeletti munka!


1600Ft-ot megtérítik neked, ha tömegközlekedést használod és viszed a jegyedet! Tehát ez sem kifogás, hiszen 1 Ft-odba sem kerül.


Az önéletrajzírós pedig egy jó dolog, igaz főként csak azoknak akik írástudatlanok és igénylik, hogy más írja meg nekik :)

Neked erre nem ajánlottak fel 1000Ft-os napidíjat + 96%-os utazós könyvet? Már csak a kis könyvecskéért megérne elmenned, egy lapon kb 14 hely van a pecsétnek, és elég sok lapja is van. Állásinterjúra is azzal jártam.


Miután "kirúgtak" még van rá 21 munkanapod, hogy bármi gond nélkül bemenj és visszavonják.

2014. ápr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elektronikus kapcsolattartás?

Buszjegy térítés?

Csoportos foglalkoztatásra napidíj és utazástámogatás?

Erről nekem egy szót sem szólt senki, sőt amikor kértem a támogatást arra, hogy ha 3 hónap múlva mennem kell, térítsenek, azt mondták, nem térítenek.:O

Érdekes dolgok ezek..

2014. ápr. 15. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:

"Elektronikus kapcsolattartás?"---email-ről már hallottál? Időponthalasztás stb...


"Buszjegy térítés?"---Neved címed ráírod, ha van bankszámlád 21 nap múlva utalják, miután leadtad az ügyintéződnek. Viszont benzint, helyi járatot nem térítenek. Amit viszont igen pl. felugrasz a spanokhoz BP-re elteszed a buszjegyedet, majd a kis könyvbe beírod, hogy egy BP-i cégnél voltál interjún a címmel együtt, akkor annak is térítik a 86%-át :)


"Csoportos foglalkoztatásra napidíj és utazástámogatás?"---akkor te csukott szemmel és füldugóval közlekedsz???


"Erről nekem egy szót sem szólt senki, sőt amikor kértem a támogatást arra, hogy ha 3 hónap múlva mennem kell, térítsenek, azt mondták, nem térítenek.:O"---Ó az a fránya szövegértelmezés! Ez nem támogatás, előre pedig semmit nem térítenek!


"Érdekes dolgok ezek.."---kezd az a gyanúm lenni, még nem is regisztráltál be...

2014. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!