Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyik mobilszolgáltató...

Az egyik mobilszolgáltató átvert, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előfizetése van a hugomnak a vodafone-nál, de apu elvette tőle a sim kártyát hónapokkal ezelőtt.3000 ft a havidíj, amit le lehet beszélni a hugomnak rendszerint dupla ennyi szokott lenni, ezért vettük el tőle.És hiszitek vagy sem a számla ugyan igy 6 ezer ft körül jön.Nem fizettük be, de időnk se volt ezt tisztázni.Hogyan lehet az igazunkat bizonyítani?
2009. dec. 21. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kérdj híváslistát tőlük nézzétek át. és ha nem tartjátok jogosnak, akkor fogyasztóvédelem.
2009. dec. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet, hogy 6000 volt az előfizetés és ebből 3000 lebeszélhető volt. De a 6000 forintot mindig ki kell fizetni. Szerintem nem átverés, hanem esetleg ti voltatok figyelmetlenek.

Oda kell figyelni a kisbetűs részre, mert sok a buktató.

2009. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Vagy az elso ket honapban 3000 aztan 6000.
2009. dec. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem, ott van a számlán, hány db hivás sms stb, és h az hány ft.Miközben a sim-kártya 2 hónapja a kocsink kesztyűtartójában pihent. szóval teljesen egyértelmű.És ha a fogyasztóvédelemhez fordulok ők mit tudnak tenni? mi az eljárás? Már jött a tartozásról a számla, és ha azt 30 napon belül nem fizetjük 40 000 lesz belőle.És ha a fogyasztóvédelmisek se tudnak segiteni mégnagyobb bajba kerülünk.
2009. dec. 21. 21:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a vodafonnal bizony vannak ilyen gondok. Múltkor bent voltam a boltjukban és amíg várakoztam 2! ügyfél tett panaszt magas számla miatt. Ők azt csinálták,hogy bevitték a számlát és írásban tettek panaszt indokolással miszerint ők nem telefonáltak annyit és nem fizetik be a pénzt amíg kivizsgálásra nem kerül a dolog. Az ott dolgozó csaj írta a gépén amit az ügyfél diktált. Neked is valami hasonlót javasolok,hogy menj be és személyesen tegyél panaszt.
2009. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

és ha a kiscsaj megtalálta a kártyát és telefonált stb?? vagy más?? ez se mindegy. voda nem kockáztat szerintem azzal hogy átver embereket.. nincs rá szüksége.


kérj részletes számlát amin rajta van hogy kinek irt kit hívott mikor stb. aztán arrol lehet tájékozódni..

szerintem nálatok van a ludas

2009. dec. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

nézzétek meg a telefon híváslistáját is. leeht, hogy a kiscsaj megoldotta.


ha pedig az összes híváslista törölve van, akkor az is gyanús.

2009. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérjetek részletes híváslistát az elmúlt hónapról : ebből világosan látszik majd, MIRE számláztak fel 6000 Ft-ot!


Ennek alapján lehet majd reklamálni.

2009. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

Léteznek olyan háttérkép- és csengőhang letöltő oldalak, amelyek ingyenes háttérképet ill. csengőhangot kínálnak...

Persze, ez csak arra jó, hogy a delikvens 1 db háttérképet letöltsön, utána a cég hetente x-összeget automatikusan levon a telefonról!!! (Az apróbetűst senki nem olvassa el.)


Mi is így jártunk a fiam vodafonos telefonjával : el sem tudtam képzelni, HOVA tűnik a sokezer Ft a kártyáról?

Végül elvettem a telefont, nem is használtuk és akkor is ugyanúgy elfogyott a pénz róla!

Nem is jöttem rá, hogy ilyen szemét mocsok társaság szívja le a pénzünk egészen addig, míg az egyik Fórumon nem olvastam a trükkről.

Kiderült : tényleg letöltött a fiam 1 ilyen "ingyenes" hátteret, utána kezdődött a pénzfogyás.


Most a T-mobilnál vagyunk, ott le lehet tiltani az emeltdíjas számokat! (Azóta nincs rejtélyes pénz-eltűnésünk.)

2009. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző mond valamit... Ezek a TV-ben reklámozós letöltőoldalak a világ legnagyobb átverései, csodálkozom, hogy miért legálisak egyáltalán, hiszen egyértelműen a megtévesztésen alapszanak.

Az a lényeg, hogy ha rendelsz tőlük, akkor egyszer kifizeted a letöltést, de azon felül AUTOMATIKUSAN FELIRATKOZOL A HÍRLEVELÜKRE, AHOL 600FT-ÉRT KÜLDENEK HETENTE 3-4 SMS-T!!! És ez nem látszik sehol, csak a számlán annyi, hogy k.rva magas!

2009. dec. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!