Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bármilyen szempontból...

Van bármilyen szempontból jelentősége, hogy regisztrált vagyok-e álláskeresőként a munkaügyi központban?

Figyelt kérdés

Semmilyen segélyt, vagy szociális hozzájárulást nem igénylek, folyamatosan keresek munkát, akár azonnal másik városba is költöznék, ha ott adódik lehetőség (sőt, a külföldre költözést is fontolgatom, ha már végképp nem látok más megoldást; korábban már dolgoztam kint egyébként) és az egészségügyi hozzájárulást is fizetem havonta, amíg nincs munkaviszonyom.


Így van egyáltalán bármilyen szempontból jelentősége, hogy regisztrált vagyok-e a munkaügyi központban, vagy sem?


2014. ápr. 18. 10:48
 1/4 SzarvasLászló ***** válasza:
Ha nem igényelsz segélyt és fizeted a TB-t akkor túl nagy jelentősége nincs. Esetleg nem számít be ez az időszak a nyugdíjba.
2014. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.


Ezek szerint csak annyi a jelentősége, hogy ha regisztrálva vagyok, akkor azt beleszámolják majd a nyugdíjba?


Esetleges szankciókkal nem járhat az, hogy nem vagyok regisztrálva és amíg nincs munkaviszonyom sem, addig kvázi csak úgy "lógok a levegőben"?

Gondolok itt például olyasmire, hogy a NAV "megtalál", hogy nincs munkaviszonyom, regisztrált álláskereső sem vagyok, mégis fizetem havonta a 6.810 Ft.-ot.

2014. ápr. 18. 12:08
 3/4 anonim ***** válasza:
8%

Igen, van jelentősége.

Több is.

Ugyanis ahhoz, hogy pl. aktív korúak ellását tudj igényelni az önkormányzattól, mert éppen tartósan nem tudsz majd elhelyezkedni dolgozni, ahhoz pl. 1 évig legalább regisztrált munkanélkülinek kell lenni és legalább 1 éve együtt kell működnöd a munkanélkülivel. Ha te nem dolgozol, az nem érdekel ilyen szempontból senkit, mert nekik az önkormányzattól a papír kell, ami szerint te ott legalább 1 éve együtt működtél. És ha te 1 éve munkanélküli leszel, de papírod nincs róla, nem fogsz kapni aktív korúak ellátását.

Vagy. Ha pályázol egy munkahelyre, ahol kifejezetten előnyt jelent, ha regisztrált munkanélküli vagy, mert a munkáltatók ő utánuk tudnak kedvezményeket igényelni, akkor nagyobb esélyed van bekerülni egy munkahelyre, mint így, hogy semmilyen támogatást nem vehetnek igénybe utánad, mert nem vagy regisztrálva.

Vagy. Nem tudom, hogy egyedül élsz-e vagy családod, élettársad van-e. Mert ha történetesen egyedül vagy, vagy szülőkkel élsz, de külön háztartásban, vagy inkább úgy mondom, hogy bárkitől számítva te egyedül képezed a háztartást, akkor mivel nincs jövedelmed, így nincs is miből a TB-t fizetned, tehát ha regisztrálva vagy a munkaügyi központban, akkor a járási hivatalban tudod igényelni a szociális rászorultságot a TB-nél, vagyis nem neked kell magad után fizetned. De amennyiben ez nem megvalósítható, akkor TB szempontjából mindegy.

Illetve bármikor a munkanélküli könnyebben kiközvetíthet egy állásra, mintha nem tudnának a létezésedről. Mert akkor ki sem közvetíthetnek, így kisebb esélyed van elhelyezkedni.

2014. ápr. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Bizony nem mindegy.


A leendő foglalkoztatónak is van kedvezménye egy több hónapja regisztrált álláskereső esetén, még akkor is, ha nem kap ellátást. Plussz még fizetik a munkakereséssel kapcsolatos utazásod költségét is, ha nem kocsival teszed azt. Ezt akkor is fizetik, ha nem kapsz ellátást, de regisztrálva vagy. Valamint, lakhatási támogatás is érvényesíthető, vagy akár a munkábajárást is "megtámogatja" a munkaügyi hivatal, ha elhelyezkedsz. Ezeknek mind-mind feltétele a regisztrált álláskereső státusz...

2014. ápr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!