Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaszerződést nem kaptam,...

Munkaszerződést nem kaptam, de ragaszkodnak ahhoz, hogy írásban számoljak le. Kötelezhetnek? Van ennek jelentősége?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen 3 napja dolgoztam amikor rákérdeztem mikor kapok végre szerződés, amikor azt mondták jövő hét végén, felháborodtam és úgy döntöttem kilépek.( Az igazgató szerint ugyanis ha nem tetszik, hogy nincs szerződésem el lehet menni. ) Ezek után van- e jelentősége, hogy írásban számoljak le? Mivel nagyon lekezelő stílusban beszélnek velem, mert ragaszkodtam a szerződéshez a munka mellett-pl. olyat mondott a főnök: "mit okoskodsz!"- nem szeretném, ha aláíratnának velem valami számomra hátrányos nyilatkozatot.
2013. nov. 11. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem vagy köteles aláírni! Amit alá akarnak veled íratni, az mind az ő érdeküket szolgálja. Szerintem közöld velük, hogy innen az utad egyenesen a Munkaügyi Bíróságra vezet, ha esetleg még akarnak valamit mondani most tegyék meg. Aláírni pedig semmit!
2013. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs szerződés, akkor te nem is jártál arra hivatalosan. persze akkor pénz se jár hivatalosan, tehát ha nem játszol a szabályaik szerint, más kérdés ,h 3 napnyi fizetés számít e valamit.
2013. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Solitude ***** válasza:
100%
Nem kötelezhet. Ha nincs szerződés akkor mi alapján jelentettek be? Be vagy egyáltalán jelentve ugyan kérdezz már rá! Mert ha nem, akkor simán be jelentheted őket a Munkaügyi Felügyelőségnek.
2013. nov. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, hasznos volt!
2013. nov. 11. 12:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Most akarják aláíratni velem a munkaszerződést, utólag. Amit még sosem láttam és nem is dolgozom ott. Zaklatnak ezzel..
2013. nov. 13. 07:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!