Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdem elveszteni a motivációm...

Kezdem elveszteni a motivációmat. Mostanában egyre többet kattogok azon, hogy befejezzem az edzést viszont sajnálnám az eddigi kemény munkával felépített eredményeimet. Valaki volt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Vázolnám a helyzetemet.22 éves vagyok, körülbelül 3 éve élek Budapesten, ekkor nyílt lehetőségem először normális terembe járni(ahol azóta is tag vagyok) és folyamatosan edzeni. Szépen lassan építgettem a dolgaimat, egyre többet tudtam meg az edzésről, egy éve körülbelül normális étrendet is tudok követni, a megfelelő tápanyagbevitellel, az anyagi helyzetem javulása miatt. Viszont az utóbbi fél év volt a mérvadó a fejlődésem szempontjából, szigorú diéta, állandó edzésidőpontok. Látványosan fejlődök, egyre jobban alakulnak a dolgok, túl vagyok egy nyár eleji diétán, kicsit belekóstoltam az igazi testépítés világába.

Ezzel nem is lenne probléma, viszont kicsit összetettebb a dolog. Főiskolán tanulok, reggeltől délig-egyig, főállásban dolgozom utána körülbelül este 8-9ig, hogy fent tudjam tartani magamat, ill. finanszírozni a dolgaimat(egyedül élek már és sajnos otthon nem olyan a helyzetünk hogy segíteni tudnának) és ezek után még este edzek :) Nos a fejlődésem úgy haladt, hogy jövő év első felére egy versenyt lehet be szeretnék ütemezni. Viszont az állandó hajtás, szabadidő hiánya miatt egyre többet forog az agyam azon, hogy szünetet kellene tartsak vagy abba kellene hagynom és sokszor stresszes vagyok. Egyrészt az anyagiak miatt, mindannyian tudjuk, ez nem egy olcsó mulatság, még ha csak az alap dolgokat veszem meg akkor sem, másrészt nem tudom mi lesz később, ha a fősikolai éveim ennek szentelem, és úgymond "nem élek".

Nem várom el senkitől hogy helyettem döntsön, vagy utat mutasson, nem ezért tettem fel a kérdést, egyszerűen csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, nagy segítség lenne a döntésem szempontjából.

Köszönöm!



2013. szept. 5. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A versenyzéshez így nem eléggé optimális a helyzeted, de ettől az edzést ne hagyd abba. Lejársz heti 3-4-szer, megveszed a legszükségesebbeket és ennyi. Így is tudsz tartani egy jó formát. Suli után (úgy értem, hogy évek múlva a fősuli után)meg ha lesz lóvéd és motivációd is, akkor még mindig versenyezhetsz, nem maradsz le semmiről.
2013. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed akkor a versenyzés felejtös sajna, legalább is ha vmi jó eredményt szeretnél elérni.. De a sportot azért ne add fel! ! 35-40éves korig bármikor indulhatsz még versenyen sõt még utána is:-):-)
2013. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!