Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szerezzek vidékről,300...

Hogyan szerezzek vidékről,300 km-re Budapesttől munkát Pesten, ha nem tudok rögtön ugrani egy interjú miatt?

Figyelt kérdés
A HR-es behívott interjúra délután 4-kor, és azt mondta, hogy jó lenne másnap délelőtt egy interjú, mire én azt válaszoltam, hogy megtudom oldani,de nekem sokkal megfelelőbb lenne inkább a holnapután. Erre azt válaszolta, hogy semmi gond és vissza fog hívni, nos azóta is hív. Én kétszer is kerestem, de nem vette fel. Mindössze egy napot kérek interjú előtt, de sokszor így már nem is kellek nekik. Holott nem olyan munkakörre jelentkeztem, aminek feltétele lenne a mobilitás. A városomban nincs munkalehetőség, ezért keresek Pesten munkát és mindenre hajlandó vagyok, csak ezek a szűk határidők készítenek ki.
2014. ápr. 23. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos ha nem vagy különleges, nincs különleges értékes tudásod, referenciád, tapasztalatod, akkor miért küzdenének érted, ha kapnak azonnal helyben helyetted 10 másikat?
2014. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Semmivel sem tudlak biztatni, az egyetlen lehetőséged ha előbb odaköltözöl, és aztán keresel munkát, oszt vagy találsz, vagy nem. Az a gond hogy még ha be is hívnak, akkor is behívtak még 30 embert a 300 jelöltből, és nagy az esélye hogy végül nem téged választanak.
2014. ápr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Az a gond, hogy ha már másnap találnak valakit akkor rólad már egyből meg is feledkeznek, és nézzünk szembe a tényekkel, hogy Budapest lakossága elég nagy ahhoz, hogy tucatjával legyenek a jelentkezők akik akár aznap is be tudnának menni.


Ráadásul abból a szempontból is hátrányban vagy, hogy egy másnapi interjús harmadnap akár már kezdeni is tud, míg te nem fogsz munkába állni csak hetekkel később amikor találsz albérletet és elköltözöl. HR-esek többségének ki is van adva, hogy csak helybélit vehet föl, sokszor még az is számít hogy ki melyik kerületben lakik, így amikor megtudják hogy az ország másik felén laksz dobják is ki az adataid.


Vagy valami kiemelkedő végzettség/tapasztalat kell, vagy oda kell költözni az adott városba.

2014. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem egy egyszerű eladói állásnál is megkérdezték hogy nem lesz-e gond a munkába járással, mert az a tapasztalatuk hogy azok maradnak meg tartósan akik közel laknak. Én tömegközlekedéssel 45 percre lakok.
2014. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez így nem fog menni, oda kell költözni. Én amíg Pesten laktam és munkát kerestem, szinte minden nap mentem interjúra, volt, hogy kettőre, háromra is. Masszív interjúzás nélkül nem valószínű, hogy egyhamar lesz munkád, mert van miből válogatni és az már az elején nem jó pont, hogy a távolságra hivatkozva visszautasítasz egy időpntot, mikor 50 másik ember azonnal igent mondana rá.
2014. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még eléggé tapasztalatlan vagyok ezen a téren, de kezdem én is látni, hogyis megy ez. Még kicsit gyűjtök és szerintem bérelek egy szobát, hogy valahol elindulhassak.
2014. ápr. 23. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Az odaköltözés drágább, mint az utazás (sztem, nincs annyi interjú egy hónapban). Ne 2 nap múlva tudj megjelenni, hanem másnap.

Anno én úgy csináltam, hogy ha délután be akartak hívni, hogy sajnos akkor már elfoglalt vagyok, de holnapi napon x időpontban be tudnék menni. Menni fog ez, hajrá!

2014. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
300 km-re lakik, hogy lenne olcsóbb az utazás? Kb. 10.000 Ft a jegy oda-vissza, ha csak négyszer megy egy hónapban máris elköltötte egy szobabérlet árát. Én 250 km-ről költöztem fel, most újra vidéken vagyok, de suliba még Pestre járok, nagy szívás ám 8-9 órákat utazni egy nap, pedig én csak hetente, kéthetente megyek.
2014. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!