Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ha a nálam 30...

Állásinterjún ha a nálam 30 évvel idősebb főnök letegez, illik visszategezni? Kétszer jártam így, mindkét esetben nő volt, én is nő vagyok. Visszategeztem, mert szerintem ez még mindigg jobb, mintha ő tegez én pedig magázom

Figyelt kérdés

2014. márc. 27. 16:47
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
elírtam:mindig
2014. márc. 27. 16:48
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem illik visszategezni.

Mivel ő rangban feletted áll, illetve korban is jóval feletted áll. Ha ő felajánlja, hogy tegezd te is őt, akkor lehet. De ha ő letegez, neki lehet, de az téged még nem jogosít fel arra, hogy te is tegezd őt.

Ugyanis a tegezés felajánlása így néz ki:

1. Nő ajánlja fel a férfinak a tegeződést, nem fordítva.

2. Idősebb ajánlja fel a fiatalabbnak a tegeződést, nem fordítva.

3. Magasabb rangú, beosztású ember ajánlja fel a tegeződést az alacsonyabb rangú, beosztású embernek a tegeződést és nem fordítva.

Azért ezt egy állásinterjún nem árt tudni.

2014. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 SzarvasLászló ***** válasza:
73%

Jól tetted, hogy visszategezted (kivéve a lenti zárójeles részt).


Ha ez a tegezés a fölényéről szólt (és nem a korkülönbségetekből adódó "anyai hozzádállást" tükrözte) akkor pedig nagyon jól tetted. Sok mindenre utal egy ilyen letegezés ebben a helyzetben, ilyenhez el sem mennék dolgozni.

2014. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon helyzetfüggő. Asszisztensként dolgozom egy cégnél. A főfőfőfőnök (vezérhelyettes) az egyetlen, akit magázunk cégen belül, de ő is szigorúan magáz mindenkit - emellett egy nagyon közvetlen és kedves ember.

A nem belsős embereket magázzuk, de volt már, hogy bementem a főnökömhöz, hogy egy elvileg magasabb beosztású, de kb. velem egykorú férfi rendre letegez - mit szabad ilyenkor? Mondta, hogy ebben az esetben nyugodtan tegezzem vissza, mert simán csak illetlen az ember.


A közvetlen főnököm (rangban magasan felettem, de korban annyira nincs távol) egyébként az állásinterjún ajánlotta fel, hogy tegeződjünk, de addig ő is magázott, amíg idáig nem jutottunk el - mert én magázódva nyitottam.

2014. márc. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%

Az etikett és az udvariasság szabályai szerint hibát követtél el kétszeresen is. A magasabb beosztott ajánlja fel a tegeződés, ha egyenlők a felek akkor az idősebb, egy generációban a hölgy az úrnak.


Természetesen ha nem kiélezett a szituáció el lehet térni, de a tied igen is kiélezett, szeretnél a cégnél dolgozni és állásinterjún vagy.


A legjobb benyomást szeretnéd tenni a munkaadódra, nagyon kevés esetben éred el azzal, hogy nem adod meg a tiszteletet és nem tudsz kialakítani baráti viszonyt a kommunikációddal.


Ha nem tegezzel vissza hanem Önözve folytatód a beszélgetést a másik fél látja van tartásod és ha a munkahelyen megengedett a főnök beosztott közötti tegeződés akkor fel fogja ajánlani a tegeződést, ha nem megengedett már is elvesztetted az állást. Ha kikerülőd a tegezést és magázódást a kommunikáció közben semleges mondatokkal az is sokat árul el rólad és általában nem nyered el az állást. Kevés esetben tudom elképzelni, hogy az interjúztató vissza tegezésével elnyered az állást.


Sok interjún ha úgy láttam nagyon felkészült a jelölt sokszor bevettetem a magázódásból átérni tegeződésbe majd vissza a magázódásba, a jelölt reakciója mindig árulkodó volt a jeleméről.

2014. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Akkor inkább nem tegezem le, majd ő felajánlja a tegeződést adot esetben.

Csak meglepődtem, mert eddig mindig magáztak, de az utolsó két alkalommal letegeztek, és nem tudtam hirtelen hogy reagáljak. Mert az is illetlenség lehet, ha nem tegezem vissza, de tudom, ez kicsit más helyzet.

2014. márc. 27. 20:24
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy ezek milyen munkahelyek?

Én elég sok interjún voltam már, elég nagy cégeknél, és ott gyakorlatilag mindenki magázódik, mert ott nincs helye bratyizásnak....

Ha mégis tegeződésre kerül a sor, akkor azt MINDIG fel kell ajánlani, nem csak spontán jön! A ajánlatot, mindig a cégnek kell megtennie, soha nem az interjúalanynak.


Én a te helyedben, először köpni nyelni nem tudtam volna, hogy csak úgy simán letegeznek, de kapásból visszategeztem volna. Az hogy rangban felettem áll az egyáltalán nem igaz, hiszen nem vagyunk még munkatársak, ergo ugyanolyan ember, mint én. Egyedül a korai miatt állna fent a magázódás ténye, de egy interjú valahogy ezt is módosítja, és egy interjún, tegeződést mindig fel kell ajánlani. Nekem nagyon furcsa, hogy élből tegeződünk, nekem nem fér bele, pedig nem vagyok idős, csak 25 vagyok.

2014. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Tényleg kicsit MLM-feelinget ad a szituációnak a kezdeti, kölcsönös tegeződés.:)) De olyat is láttam én, hogy az idősebb tegezte a remegő jelentkezőt, s ott 2 in 1: felajánlása is volt a tegeződésnek egyben ez, mint idősebb, élt a jogával. Van, mikor rá kell érezni. Túlnyomó többségben viszont az eddig válaszolók által vázolt eset van.
2014. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy az idősebbnek kell felajánlania a tegezést, de azzal, hogy letegezett téged, ez megtörtént. Az idősebbnek kell KEZDEMÉNYEZNIE a tegeződést. Ha ő letegezett, egyértelműen azt várja tőled, hogy visszategezd. Emlékszem az egyik egyetemi tanáromra, aki szomorúan mesélte, hogy onnan jött rá, hogy valószínűleg öregszik, hogy amikor letegezte az új elsőéveseket, visszategezés helyett csókolommal köszöntek vissza, és úgy kellett felvilágosítania őket, hogy felnőttkorban, ha letegezik az embert, az egyértelmű felhívás arra, hogy visszafelé is tegeződést várnak tőle. 30 év nem korkülönbség. Az azt jelenti, hogy ha te a húszas éveidben vagy, akkor a főnök ötvenes lehet, vagyis bőven fiatalnak érzi magát ahhoz, hogy sértőnek érezze, ha mindenáron magázod, mint valami nyanyát.
2014. ápr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó válaszolónak van igaza.

A főnök követett el hibát, ő vétett az illem ellen, amennyiben úgy tegezett le, hogy nem ajánlotta fel, hogy te is tegezd, vagy esetleg elvárta volna, hogy te magázd.

Úgy illik, hogy vagy mindketten magázzátok egymást, vagy ő kezdeményezi és felajánlja a tegeződést.

Úgy nagyon nagy illetlenség a részéről, ha önkényesen, ismeretlenül letegez egy felnőtt embert, de tőle elvárja a magázódást.


Ennek ellenére vannak, akik megsértődnek, ha visszategezik őket, mert nincsenek tisztában az illemszabályokkal, úgyhogy nagyobb az esélye a sértődésnek, ha visszategezed, mint ha magázod.

2014. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!