Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni profin Androidra is iOS-re fejleszteni?

Figyelt kérdés

Lenne egy munka, ami kegyetlen jól fizetne, de ide a fent leírt dolgok kellenének. 10 éve foglalkozok informatikával, de sajnos a programozás eddig kimaradt. Mennyi idő alatt lehet elsajátítani annyira, hogy labdába tudja rúgni egy nagyobb cégnél?

Ilyen OKJ-s képesítésem van, ami kb semmire sem elég. Meg amit tudok azt is inkább tapasztalat útján tanultam meg, legyen az HW vagy SW. 28/F



2014. ápr. 24. 09:02
 1/10 anonim válasza:
3-4 év, ha szorgalmas vagy.
2014. ápr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg ha van 2 év OKJ-m akkor a mérnök info képzés meddig tartana nekem?
2014. ápr. 24. 09:11
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Androidra nem lehet iOS-t fejleszteni, max androidos telefonra.
2014. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen "Androidra ÉS iOS"-re :) Most látom, hogy elírtam. De ezt betudom a melóhelyen lévő ~10 éves billentyűzetnek. :) Suli, állami szóval ne csodálkozzatok.
2014. ápr. 24. 09:32
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

IOS-re én most tanulok fejleszteni. Először is egy Mac kell hozzá pc-n nincs fejlesztés. Ez egy kisebb vagyon.

Főleg ha több évre tervezzel. Egy normálisabb gép olyan 450 ezer.

Utána kezdődhet. Mondjuk én Javaztam, némi fogalmam van a fejlesztésről.

Viszont az IOS fejlesztés objektum orientált, vagyis nem a csak kódot írod meg, hanem magát a látványt is te tervezed. Youtube-on rengeteg videó van. Tananyagból nincs hiány.

A környezet nagyon barátságos ilyen szempontból, mert a program ott segít, ahol tud. Egy egyszerűbb alkalmazás pár óra alatt megvan, egy kicsit bonyolultabb akár több hét is lehet.

Android java szerű rendszer, sok program és tutoriál van, viszont nézz szét az android piacon, rengeteg telefon, szoftver verzió, képernyő méret, miegymás van. Az szerintem csak igazi mazohistáknak való. Mert ott hiba mindig van a programmal.


Ha rám hallgatsz egy kis javavval kezded ott meg tudod ismerni az alapdolgokat és aztán később jól jöhet androidhoz is és ioshez.

Szintén youtubeon fent vannak a videók.

Oracle oldalon minden fent van hozzá. Ha azt el tudod sajátítani, akkor tudsz tovább lépni. Ha nem akkor felesleges.

A C nyelvet meg a C++ és a C# nem javaslom elsőre, mert szerintem bonyolultabb az elején. És csak később tisztul le. Addigra lehet, hogy már fel is adtad.

2014. ápr. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk itt jobban el van magyarázva az objektum orientáltság, mint ahogy én leírtam:

[link]

2014. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
51%

"Viszont az IOS fejlesztés objektum orientált, vagyis nem a csak kódot írod meg, hanem magát a látványt is te tervezed."

LoL, WTF?

Ha ennyire nincs fogalmad a témáról, mi lenne, ha nem osztogatnál tanácsokat...?

2014. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Te, ez az OKJ-s szemlélet meg az önállóan fejleszteni tudás két külön univerzum, sehogy nem jön össze. Szemléletváltásra van szükséged: nem tanítanak, hanem te tanítod magad. Ebből sarjad aztán a tevékeny kreativitás, a problémamegoldás mikéntje, amiért kegyetlen jól fizetnek, ahogy te mondod. Nem konkrét képleteket kell a megoldásokra bemagolnod, hanem ehhez te kellesz. Védőháló nélkül. A jó pénzeket emiatt osztogatják. Ha ezt most nem értenéd, indulj el az úton és kapizsgálni fogod.
2014. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, 10 éve IT-zol, de még nem programoztál semmin, ez akkora ellentmondás, hogy talán ideje lenne pályát váltanod. Egy informatikus nem azért programoz, mert éppen szüksége van-e rá, vagy nincs, hanem mert érdekli, szeret alkotni. Ha ez belőled ilyen szinten hiányzik, akkor felesleges iosről meg android sdkról álmodoznod.


Hogy értsd, miről beszélek: 10 éves korom körül kezdtem basiccel, qbasic, dark basic, visual basic, középiskolában turbo pascaloztam, főiskola/munka alatt c++oztam, aztán ráálltam az androis sdkra, és őszintén szólva beletört a bicskám, jó időre abbahagytam, olyan nehéz volt.

Mostanság tervezem újra felvenni a fonalat, remélem sikerül.

2014. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Inkább úgy fogalmazok, hogy ennyire nem. PHP, C# alapokat ismerem, PHP-val szoktam is foglalkozni. De ez édeskevés!
2014. ápr. 24. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!