Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a helyzet a TB-vel, ha az...

Mi a helyzet a TB-vel, ha az ember munkát szerez?

Figyelt kérdés
Egyetemen végeztem júliusban, jövő februárban állok munkába. Egyetem alatt ugye nem kellett fizetni a TB-t, meg ha elkezdek dolgozni, akkor sem, de mi van a kettő között? Jogosult vagyok orvosi ellátásra? Utólag kivetik a járulékokat erre az időre, vagy hogy megy ez?
2009. dec. 23. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nappali tagozatos voltál, akkor a diákigazolványod érvényességéig +45 napig még jogosult vagy az ellátásokra (december 15-ig) December 16-tól neked kell rendezned. Ha olyan a jövedelmetek és a vagyoni helyzetetek, akkor fizeti utánnad az önkormányzat (a polgármesteriben kell kérni) Ha nem, akkor magad után kell fizetni (idén havi 4500 Ft) Az APEH-nál kell bejelentkezned egészségügyi hozzájárilás fizetésre, és ők kiküldik határozatban a fizetési kötelezettséget, meg a csekkeket hozzá. A bejelentkező lapot az APEH honlapjáról letöltheted. Ha munkaviszonyod lesz, a munkáltatód fizeti utánnad a járulékokat. Elméletileg a munkáltató bejelentése alapján törlik a te fizetési kötelezettséged, de biztos ami biztos alapon jobb, ha te is beküldöd a változás bejelentőn, hogy munkaviszony létesítése miatt megszűnik a járulékfizetési kötelezettséged. Hogy az APEH mennyire ellenőrzi ezeket, nem lehet tudni (mikor mire kapnak rá) Elméletileg nemcsak az elmaradt járulékokat kell pótlólag befizetned, henem meg is büntetnek. Az orvosnak akkor is el kell látnia, ha "piros jelzést" kapsz a TAJszám ellenőrzéskor, de a tb kifizetettheti veled az ellátás árát.
2009. dec. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A havi 4500 azt jelenti, hogy akkor már biztosított is vagyok, azaz jogosult vagyok az ingyenes orvosi ellátásra? Valamelyik szomszédos kérdésben egy APEH-es azt válaszolta, hogy ez még nem biztosítottság, csak ellátásra való jogosultság, ami nem ugyanaz.


Ezt a járulékfizetési kötelezettséget úgy értsem, hogy mindenképpen köteles vagyok fizetni ezt a 4500 forintot? Ha nem veszek igénybe orvosi ellátást, akkor is ki kell fizetnem utólag?

2009. dec. 23. 19:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt kötelező fizetni, és akkor biztosított vagy, nem kell fizetni semmiért.

De ha nem fizeted be, és kellene, akkor az Apeh megbüntet, és visszamenőleg is behajtják.

2009. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A havi 4500 forintért a természetbeni ellátásokra vagy jogosult (ingyenes orvosi, kórházi ellátás) Nem vagy jogosult a pénzbeni ellátásokra (táppénzre).

A járulék fizetési kötelezettség független attól, hogy igénybe veszed-e az orvosi ellátást; mindenképpen fizetni kell.

2009. dec. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!