Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kajajegyek, utalványok...

A kajajegyek, utalványok eladhatóak?

Figyelt kérdés

gondolok itt a meleg-, hidegétel utalványokra, kultúrjegyekre, és hasonlókra.

Miután a munkáltató kiadja, utána eladhatom, vagy azt tiltja a törvény?


2009. dec. 24. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogyne adhatnád el,de nyilván kevesebb készpénzért,mint amennyit ér! Üdülési csekket is el lehet adni,pedig az névre szól.
2009. dec. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem, hogy a törvény szerint eladható-e?

Mert az üdülési csekk az például pont nem adható el!

2009. dec. 24. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Barátok, haverok közt természetesen eladható, senki nem fog emiatt feljelentést tenni ellened.
2009. dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem én azt, de azt kérdezném, hogy jogszabály, törvény tiltja-e????
2009. dec. 24. 11:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért tiltaná?

Te ezt kaptad,innentől kezdve azt csinálsz vele,amit akarsz!!!

2009. dec. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Talán azért, mert az üdülési csekket is tiltja, és azt sem lehet eladni. Bár az névre is szól.
2009. dec. 24. 13:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom biztosan, de engem is nagyon érdekelne. Szerintem nyilván azért szól névre, mert nem adható el. Ha eladható lenne, akkor nem szólna névre, mint ahogy a készpénzen sincs rajta a neve annak, aki kapta.


Hatalmas mocskos kapitalista genyóság ez a cafetéria, mert nem a fizetés mellé, hanem helyette adják. Most őszintén, mi a francnak kellene nekem meleg étel utalvány, ha egyszer főznek rám? Azért, hogy az éttermek jobban megéljenek? Plusz amire nagyon kevesen gondolnak, az az, hogy mivel az utalványok névre szólnak, ezért nagyon szépen nyomon lehet követni, hogy ki mit hol költ el. Arról minden illetékes mélyen kussol, hogy az így megszerezhető adatokat ki és hogyan tárolja.

2009. dec. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs de kit érdekel a jogszabály?


Amiről nincs adásvételi szerződés vagy számla arra nyugodtan ráfogható hogy ajándékba adtad vagy adományként adtad (utóbbi adómentes)!


Aztán bizonyítsa be valaki az ellenkezőjét ha tudja... (tanuk szrt se érnek!)


A jog ilyen téren amúgy sem az egyszeri ember mellett áll uh kapja be aki meghozta magának! Kifehérítés pahh :P

2009. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 17:56


Te meg elég csőlátású vagy, nem a cafeteria a kapitalista genyóság hanem az az adórendszer ami miatt már nem tudnak másképp fizetni a munkáltatók cska így mivel ez még adómentes, de a magasabb bér után annyi adót kellene befizetniük hogy belerokkannának


Magyarul örülj amíg kapsz cafeteriát!!


Itt aki genyó az a krva KORMÁNY + államhatalom + aki ezeket az igenfsza adórendeleket + gazdasági szabályokat előterjeszti és bevezeti!!!!


Az állam nélkül mindenkinek sokkal könnyebb lenne, vissza úgysem kapsz semmit az adódból mert mindent maguknak sajátítanak ki és privatizálnak a közpénzekből és a befizetett adókból aztán jónagyokat hazudnak a médián meg a többi szron keresztül a pofádba kedves kisállatpolgár..


Próbáld csak meg kiszámolni egy hónapra hogy mennyi adó és egyéb pénz folyik be az államkasszába és vesd össze hogy mit kapsz ebből vissza, hatalmas minuszok fognak kijönni és egyre több és több kell nekik... A hatalom náluk van ha majd nem tudják szép szóval teletömni a zsebuket akkor jönnek a burkolt államosítások és megszorítások!


Elveszik mindenedet ha nem adod magadtól kisember!!

2009. dec. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lesz itt még 30 meg 35% os áfa is és egyéb különadók, azt hirdetik hogy 2010 a fordulat éve, hát szerintem ez kb annyit jelent hogy


Sokan felfordulnak majd kínjukban...

2009. dec. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!