Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadtam egy fizetési...

Elfogadtam egy fizetési ajánlatot, de visszamondanám. Lehet ennek bármilyen jogi következménye?

Figyelt kérdés
Felmondtam a jelenlegi munkahelyemen miután felvettek egy másikhoz, aminek a fizetési ajánlatát elfogadtam, aláírtam és visszaküldtem, de a jelenlegi cégem erre rálicitált egy sokkal jobb ajánlattal. Lehet annak bármiféle jogi következménye, ha ezek után mégsem vállalom a munkát az új helyen? A fizetési ajánlaton nem volt erre utaló bekezdés, csak az, hogy ha megyek akkor mennyit kapok.

2014. ápr. 29. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az uj cegnel is van probaidö,es prodaidö alatt barmelyik fe azonnal felmondhtad,indoklas nelkül.Ugyhogy nyugodtan mondjal fel az uj helyen,es maradj a reginel,semmi jogi következmenye nem lesz.
2014. ápr. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Még éppen felmondási időben vagyok, a másik helyen még nem kezdtem el dolgozni. Gondolom ez esetben akkor szintúgy nem érhet hátrány a dologból
2014. ápr. 29. 15:10
 3/3 Őszödi Ferenc ***** válasza:

Az ilyen "rálicitál a jelenlegi főnököm" dologgal nem árt vigyázni. Könnyen elképzelhető, hogy csak addig kellesz nekik, amíg betanítasz valakit, vagy tudnak találni valakit a helyedre.

Nagyobb multiknál hónapokig is eltarthat egy-egy pozíció jóváhagyása, kiírása, interjúztatás, stb. Addig is kell valaki, aki elvégzi a melót, most hogy 15-20%-al többet fizetnek neki még 3 hónapig, na bumm, belefér...

2014. ápr. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!