Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkát kaphatok és hol...

Milyen munkát kaphatok és hol keressek, ha se szakmám nincs, se gyakorlatom semmiben?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány vagyok. 17 éves korom óta eltartott a párom, de most szétmentünk. Nem így terveztük a jövőnket, sose gondoltam volna, hogy egyszer egyedül kell eltartanom magam és fenntartani egy lakást. Csak érettségim van, nem tudom mihez kezdjek. Azt sem tudom hogy működnek ezek a dolgok, magamra hagytak és senki nem segít.

2014. máj. 3. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
2014. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Elsétálsz a munkanélkülibe ott regisztrálsz, aztán valami gyári összeszerelő munkára elmész és dolgozol.
2014. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Első most ezzel mi a fenét akarsz mondani? Egy sima érettségivel, úgy hogy semmit nem dolgozót sehol a világon nem kapkodnának érte.
2014. máj. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Marad ami eddig volt, szerzel magadnak egy pénzes palit, ha időközben nem vesztetted el az "adottságaidat".

Hízni, bunkónak lenni csak a házasság után ajánlott!

2014. máj. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
62%
probalkozz meg egy kocsmaban ahol pultost keresnek..
2014. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem így terveztük a jövőnket"


Azt hitted, hogy örökké el fog tartani?


Addig kellett volna tanulni, míg azt kötöttségek nélkül megtehetted volna és nem most kapkodni.


Érettségivel kb kizárt, hogy jó kereső munkát kaphass.. kivéve, ha van ismerős ki bedug egy ilyen helyre. avagy, ahogy írták már mások is szalagmunka vagy keresni kell egy másik gazdag pasit ki hajlandó eltartani.

2014. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
73%
Közmunkás leszel.
2014. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Egy darabig igen, aztán amint beférsz valami tanfolyamba, lehet némi jövőd is. Javaslom, szeress meg egy jó szakmát és válassz olyan tanfolyamot, amire rendesen rá vagy gerjedve, mert különben a fene megette az egészet. Nem nagyon kemény színvonalon tanítanak, de a tananyag, amit a kezedbe nyomnak nagyon jó, és a gyakorlati bevezetés is jobb, ha itt történik meg, mint egy munkahelyen, nem beszélve arról, hogy azért egy ilyen tanfolyamon is beléd verik a balesetmegelőzést és a mindenféle "könnyebb utakat" is, ha mást nem is. A vizsga meg előfordul, hogy egész emberes, bár nehéznek nem sokan mondták még.


Azért próbálom súlykolni, hogy olyat válassz, amit előtte sikerült megszeretned (célszerűen kipróbálással), mert rendes bért az a szakember kap, aki megbízhatóan hoz egy jó színvonalat, szereti is tudni a dolgát (kérdezni is ennek érdekében), és neked is nagyon jól jön, ha örömmel fáradozol valamin, és a plusz tudás megszerzésén is, mintha gyenge színvonalat tartanál kedvetlenül, kevés pénzért.


Tudom, hogy most a kifogásgyár rengeteg lehengerlő ötlettel járul hozzá a változatlansághoz. Egyrészt téved, MINDIG téved, másrészt a mostani állapot a tarthatatlan, és nem a reményteli, kívánt jövőbeni állapot, harmadrészt pedig simán képes vagy rá, még könnyebb is, mint gondolnád.

2014. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Cyberapa válasza:
Számítógéped van? Interneted? Számlaképes vagy? A cégem keres üzletkötőket. Otthon dolgozhatsz akkor és annyit, amennyit szeretnél. Feladat: internetes szolgáltatás értékesítése éttermek számára.
2014. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Szerintem keresgélj álláskereső portálokon, vannak akik tapasztalat nélkül is alkalmaznak. Én pl a cvspot.hu-n találtam egy jó kis munkát érettségi után!
2014. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!