Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esély van weblapkészítő...

Mennyi esély van weblapkészítőként külföldön elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Hozzáértők milyennek látják a kinti helyzetet etéren, van esély elhelyezkedni webfejlesztőként? Elsősorban német nyelvterületre gondolok.
2014. máj. 11. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Német nyelvterületet nem ismerem, de Angliában van esély, ha értesz ahhoz, amit csinálsz. Ha vannak referenciáid eddigi munkáidról, többrétű ember vagy, aki nem csak az alap dolgokat tudja, akkor bőven el fogsz tudni helyezkedni, persze megfelelő angol tudás birtokában. 4,5 éve élek Angliában, az IT szektor bármelyikében munkaerőhiány van, szükség van a jó szakemberekre.
2014. máj. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire értesz a szakmához.
2014. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, egy full profi mindenben mindenhol el tud helyezkedni. Én egy átlagos képességű emberre gondoltam. Mondjuk ha egy frontend fejlesztőre gondolok, akkor html, css, javascript magas fokú ismerete, reszponzív designban szerezett tapasztalat, némi nyelvtudás, esetleg egy kis képszerkesztői, illetve keresőoptimalizálási tapasztalat. De úgy látom, ez a legtöbb helyen édeskevés, pedig ezeket is sok év elsajátítani. Vagy csak csodabogárként van élet ebben a szakmában?
2014. máj. 13. 18:02
 4/8 anonim ***** válasza:

"html, css, javascript magas fokú ismerete"


Ez igy tenyleg hasznavehetetlen, de ha mondjuk van HTML5, CSS3 + LESS/SASS + Bootstrap, Bootstrap.js/Angular.js/Ember.js/Sencha/Ext.js + Jasmine/Karma/Buster.js tapasztalatod, akkor konnyu elhelyezkedni front-end fejlesztokent es jo a fizu is.

2014. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Bootstrap.js"


Backbone.js-re gondoltam. ^^

2014. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ezt kitanulni rengeteg idő, nem 2-3 év. Ráadásul az az érdekes, hogy mindezért német nyelvterületen nem adnak többet 2200-2400 eurónál, ami nettóban egy nagy semmi (főleg az ottani árakhoz képest). Egy gyorséttermi dolgozó keres nettó 1100-at, egy ilyen komoly tudású szakember meg 1600-at mondjuk?!
2014. máj. 14. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:

2200-2400 euró azért ott sem semmi. Augsburgban szép környéken 2 hálószoba + nappalis lakást tokkal-vonóval 800 euróért béreltünk két éve. Marad 1400-1600 euród kajára meg akármire. Az hol szar? Ahol mi voltunk ott a sok német az 1800 eurójával azt mondta, hogy genug és egy órát nem volt hajlandó túlórázni, inkáb kapálgatott a város szélén a kiskertben, meg bowlingozott meg ilyenek... Én nem tudom, csak a magyaroknak a mániája, hogy az isten pénze se elég, mindig mindennel elégedetlenek? Főleg, ha nem egyedül képzeled el az életedet, azért 2 olyan fizetésből még remekebbül meg lehet élni..


Amúgy a "de azt kitanulni nem 2-3 év"-re nem. Meg nem is adnak mindjárt még több zsét. Hát na! Nem a tanulás idejét fizetik meg, hanem a tudásodat és a tapasztalatodat. Ez van. Mindenhol. Ha meg külföldben gondolkodsz és nem padlót mosni akarsz, akkor nagyon ott kell lenni a szeren, mert mi a rossebért alkalmaznának egy bevándorlót, aki nem tud extrákat, van bőven választék hazaiból is.

2014. máj. 15. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A 2200 euro alatt bruttó fizetésre gondoltam, ebből max. 1500-1600 marad meg nettóban, ami már tényleg elég kevés. Mekiben nettó 1100-at keresnek és nem kell érte évekig tanulni.

De a nagy kérdés még mindig az, hogy egyáltalán szóba állnak-e a németek, osztrákok a külföldivel ilyen állás esetén.

2014. máj. 18. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!