Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál pontosan egy...

Mit csinál pontosan egy kockázatelemző? Milyen képesítés szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Aki esetleg ilyen pozícióban dolgozik,írhat privátot is,vagy ide egy részletes választ,hogy mit hogyan csinál. (Nem olyan válaszokra várok,hogy "kockázatot elemez",ezektől kíméljetek meg.)

2014. máj. 12. 14:32
 1/3 SzarvasLászló ***** válasza:
10%

(Nem olyan válaszokra várok,hogy "kockázatot elemez",ezektől kíméljetek meg.)


akkor legyen ez: valószínűséget számol ,)

2014. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én matematikuskánt fogok végezni, és pl. ilyen végzettséggel alkalmaznak kockázatelmzőként. Addig én se nagyon tudtam, hogy mit csinálnak, míg be nem hívtak egy állásinterjúra, ott viszont olyan komolya szakmai dolgokat kérdeztek, amit kb. akkor tudnék, ha valaha dolgoztam volna ilyen munkakörben.

Pl. van a hitelkockázat elemző, aki adósok kockázatbesorolását végzik, adósminősítés, ezek modellezése, programozás, ilyesmi.

2014. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Közgazdász vagy matematikus-programozó. Szemléletre az előbbi, a konkrét munkavégéshez az utóbbi szükséges. Adatbázis, számok, statisztika, és statisztikai modellek programozása.
2014. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!