Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem alkalmaznak Cigányt...

Miért nem alkalmaznak Cigányt a cégek nagy általánossága gépkocsivezetőnek? Sosem voltam büntetve, tiszta az erkölcsim, a létező minden engedéllyel rendelkezem, idős sem vagyok (37) csak a bőröm színe más egy kicsit.

Figyelt kérdés
Hónapok óta járok a interjúról-interjúra,és mindég azt a választ kapom ,hogy sajnálom betelt,de érdekes mód a telefonon beszélgetésekor még nem telt be,menjek nyugodtan és felvesznek,sajna még a saját országomba is ,egy itt idegen ROMÁN,aki trehány ,piszkos volt és egy 3×3 bobéban volt a logisztikai központja is a szemembe mondta azért nem vesz fel mert cigány vagyok.Ezért nekem senki ne mondja hogy a cigány nem akar dolgozni,csak az a helyzet ,hogy mindenki csak szemétszedésre ,kubik munkára szeretné alkalmazni.

#munka #roma #gépkocsivezető #Cigányt nem alkalmaznak
2014. máj. 16. 09:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos ez egy rasszista és intoleráns ország (régió). Ezzel együtt szerintem ne add fel, mert vannak kivételek, csak meg kell őket találnod. Ha pedig jogi elégtételt szeretnél, vedd fel a kapcsolatot az Egyenlő Bànásmód Hatósággal, akik számos hasonló esetben marasztaltak el cégeket.
2014. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
92%

Mert talán a 95%a, lop,csal,hazudik,bántalmaz embereket mert ők a kemények,csak a baj van velük ? És még sorolhatnám reggelig.A maradék 5% mint pld te aki dolgozni akar, normális, meg tisztességes az ilyenek miatt nem veszik fel ,semmi másért..


Nem vagyok rassziszta csak mikor keletinél megyek és követnek vagy 25 méteren keresztül,hogy adjak már kib @ szott 200ft-ot, meg megállítanak kamu dumával mert elakarják venni a telefonom(látták egy 5méterrel ezelőtt mikor elraktam) ,és egy helyen sem tudnak normálisan viselkedni . 5en mennek rá egy emberre akkor miről beszélünk? Ismétlem elismerem vannak normálisak de egy cég nem fog foglalkozni ezzel,hogy most te normálisabb fajta vagy és megbízható vagy nem mert nem akar és nincs is kedve amit valamilyen szinten meg is értek...

2014. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Köszönd meg szépen a tezsvíreid maradék 99%ának, akik alkalmatlanak civilizált létezésre.


Ne a magyarokban keresd a hibát, hanem a saját fajtádban, mert teljesen jogosak az előítéletek, a putris cigányok már tagadni sem próbálják.

2014. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%

# 3/3-as

Hasonló válaszomat törölte a moderátor.

Pedig semmi rasszizmus nem volt benne, csak az igazságot írtam le.

2014. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
80%
Egy lófa*zt a bőröd színe miatt. Minden cigány ezzel jön. Szerinted kit érdekel a bőröd színe? A fajtád már letette a hírnevét ebben az országban a sok lopással, késeléssel, kötekedéssel stb. Ne csodálkozz, hogy ezek után aki csak teheti inkább nem alkalmaz cigányt. Tudom, hogy szar dolog az előítélet annak aki amúgy rendes ember de mondd, hogy nincs alapja.
2014. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
35%
Utolsó. Szerintem ez a bőrös színe csak egy hasonlat volt. Nálunk a színes bőrű általában ugye cigányt jelent de ha szo szerint értenénk ezt a "színes bőr" dumát akkor valóban alaptalan. Nézzük meg a japán/kínaiakat , feketéket(néger ),stb. Alkalmazzák őket sok helyen normális munkahelyen mert nincs velük baj. Es ide sorolhatjuk a zsidókat is. Őket is alkalmazzák mindenhol amelyik dolgozik. Amelyik meg nem az valószínűleg vagy milliárdos mar vagy valami nagy cégnek a főnöke. Mondjuk általában a zsidóknak nem is színes a bőrük de ez egy példa volt.
2014. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%

Lehet, hogy csak Te érzed így. Ugyanis én nem vagyok cigány, de hasonló cipőben járok már hónapok (lassan 1 év) óta. Minden oké, aztán amikor meglátják, hogy nem vagyok már "hamvas", akkor passzolnak. Passzolják a legtöbb helyen azt is, akinek gyereke van, aki vidéki, aki nem tud nyelveket (pedig nem is kellene a munkakörhöz), akinek nincs főiskolája. Lassan azokat is, akik nem hajlandóak a fizetésük egy részét visszajuttatni a főnök zsebébe.

Hát a főiskolások tudásáról tudnék mit írni...


Tehát tényleg rasszista ez az ország.:)

2014. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%

Azért alkalmaznak cigány gépkocsivezetőket is , én ismerek

is egyet.

Nehéz ma állást kapni , elküldtem 100-150 jelentkezést , visszajelzés alig....

Nem működik a gazdaság ( legalábbis ahol én élek ) , protekcióval lehet munkát szerezni , vagy dolgozhatsz 70 nettóért heti hat napot....

Az , hogy roma vagy , még jobban ront az esélyeiden....

2014. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
34%
Én se alkalmaznék cigányt.
2014. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
27%
Jöttök itt azzal, hogy a cigányok a saját viselkedésük miatt vannak ott ahol, én meg azt mondom, hogy nem, hanem a magyar/többségi társadalom felsőbrendűség érzete, sovinizmusa, fasizmusa miatt nem tudnak normális körülményeket teremteni maguknak a cigányok. Nem hiszek a cigánybűnözésben, de elismerem, hogy a cigány népességnél nagyobb a kriminalitási ráta, nem tartom igaznak, hogy a cigányok 99%-a nem akar dolgozni, vannak olyanok akik lusták, nem dolgoznak, pedig munkaképesek, de ez jellemző a magyarok egy részére is. De, ha még igaz lenne is a jó öreg szöveg, amit a szelsőjobboldaliak ajnároznak ez akkor sem jogosítaná fel a magyarokat arra, hogy előítéletesen tartassanak a cigányokkal szemben, mert egy ember elsősorban ember nem pedig cigány, az egyéni preferenciái alapján kell megítélni egy embert nem pedig az etnikai/szarmazási/nemzetiségi hovatartozása alapján. Az az abszurd, hogy a magyarok nagy része helyénvalónak tartsa az elitélést és elfogadja azt a kamu szöveget. Nem arról van szó, hogy a cigánytól fél a munkaadó, hogy az majd ellop onnan valamit, nem dolgozik rendesen stb; hanem egész egyszerűen a magyarok felsőbbrendűnek érzik magukat és egy erős ellenszenvet éreznek a cigányokkal szemben ezért nem alkalmaznak cigány munkaerőt, ennyi.
2014. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!