Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főiskolai vagy középiskolai...

Főiskolai vagy középiskolai bérezés illet meg ilyen esetben a közalkalmazotti bértábla szerint?

Figyelt kérdés
Mint sokan, én is úgy jártam, hogy a nyelvvizsga hiánya miatt nem kaptam még meg a kemény fedelű diplomámat, de egy igazolást róla igen. Megcsináltam az államvizsgát, még diplomaosztóm is volt. Ergo, főiskolai végzettségem VAN. Nekem az lenne a logikus, hogy a bér felsőfokú végzettségnek megfelelő, csak a nyelvvizsga-pótlékot nem kaphatom még meg. Vagy a bérezés is csak középfokú végzettségnek megfelelő ilyenkor? Mindenki mást mond...
2014. máj. 19. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mindaddig nincs főiskolai végzettséged, amíg a diplomádat át nem veheted. Az abszolutórium, államvizsga nem felsőfokú végzettség, mivel a nyelvvizsga is feltétel. Majd ha meglesz, megkapod a besorolást, addig sajnos középiskolát végzett vagy.
2014. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ez fix? Mert a főiskolával kapcsolatban már nincs semmiféle teendőm, és létezik olyan külön, hogy nyelvvizsga-pótlék. Akkor minek volt diplomaosztó, az sem számít valósnak?
2014. máj. 19. 11:24
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmi köze egyiknek a másikhoz. Nyelvvizsga nélkül nincs felsőfokú végzettséged.
2014. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem, nem számít valósnak. Én pl nem mentem el a diplomaosztóra, kkor nincs diplomám? sok helyen eleve ott se lehet, aki nem kapja kézhez a papírt, nyelvvizsga hiányában.

ÉS nyelvvizsga-pótlékban ne nagyon reménykedj, szinte sehol nem adnak már.

2014. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

De itt adnak nyelvvizsga-pótlékot is, biztos forrásból tudom, a sógorom ott dolgozik, és kormányrendelet is szabályozza.

Akkor már nem csak a pótlékért, de a magasabb bérért is jó lesz végre sikeres vizsgát tenni..

2014. máj. 19. 13:07
 6/12 anonim ***** válasza:

"kormányrendelet is szabályozza"


A kormányrendelet nem azt szabályozza, hogy ha nyelvvizsgád van, akkor jár a plusz pénz.


Azt szabályozza, hogy ha az adott munkakörhöz kell a nyelvtudás, akkor jár. Na most hogy mennyire kell feltétlenül a nyelvtudás, azt szeretik inkább alábecsülni..

2014. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké, de az biztos, hogy itt jár, még akkor is, ha nem szükséges az adott munkakör betöltéséhez. Legalábbis a rokonom kapja, és nem kell használnia a munkájában.

Szóval a lényeg, hogy a nyelvvizsga letételével két kategóriával is megnő a fizetésem (fősuli végzettség, + nyelvpótlék), úgyhogy érdemes nekifeküdni.

2014. máj. 20. 09:34
 8/12 anonim ***** válasza:
nagyon nem vagy képben. A nyelvvizsga semmiféle kategóriaelőnyt nem jelent...
2014. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én kormánytisztviselő vagyok, elvileg nekünk egy kicsit más a bértáblánk, de ha nincs a kézben a diploma, akkor csak középfokú végzettségűnek minősülsz, hiába volt záróvizsga.

Mi a nyelvvizsgáért külön kapunk pénzt. Egy középfokú nyelvvizsga bruttó 25.000 Ft körül van. Ez független az iskolai végzettségtől, ha van nyelvvizsga jár a plusz pénz.

2014. máj. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Utolsó a kimentést. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem kategóriaugrást, hanem plusz pénzt jelent. És azt biztos forrásból tudom, hogy itt figyelembe veszik. Tehát, ha meglesz a nyelvvizsgám, főiskolai bérezést, plusz nyelvvizsga pótlékot is kapok.
2014. máj. 21. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!