Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora végkielégítés jár 9...

Mekkora végkielégítés jár 9 év munkaviszony után? Határozatlan idejű a szerződés.

Figyelt kérdés

És milyen feltételek mellett tagadható meg az adása?

Ma összvesztem a főnökkel és közölte: kirúg.

Mondtam, rúgjon, de előtte szépen perkálja le a 9 év után járó lóvét.


Erre közölte egy fillért se fog adni majd kirúg fegyelmivel és akkor nem jár.

Ez ilyen egyszerű lenne? Találunk vmi mondvacsinált ügyet felveszünk egy jegyzőkönyvet stb és ennyi?


2014. máj. 22. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
14%

Tök mindegy mennyi ideig voltál ott, a jogszabály szerint félévnyi fizetésnek megfelelő végkielégítés jár.


És ne csodálkozz ha fegyelmivel küld el ha ilyen laza gyerek vagy hogy visszaszólogatsz neki.

2014. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

9 év munkaviszony után 2 havi távolléti díjnak megfelelő összegű végkielégítés jár, ha nem vagy védett korban (nyugdíj előtt 5 évvel).


A végkielégítés akkor jár, ha a munkáltató mond fel. Ha a dolgozó, akkor nem jár.

Akkor sem jár, ha a munkáltató azonnali hatállyal szünteti meg a munkaviszonyodat (kirúg).

Akkor jár, ha Te szünteted meg azonnali hatállyal a munkaviszonyodat.


A munkaviszony megszüntetésekkel vigyázni kell! Főleg az azonnali hatályúval! Mind a munkáltató részéről, mind a dolgozó részéről.


Sok munkahely csinálja azt, hogy koholt vádakkal távolítja el a dolgozóját, hogy ne kelljen végkielégítést fizetni. Viszont az azonnali hatályú felmondás a munkaügyi bíróság előtt megtámadható. Ha a bíróság azt állapítja meg, hogy jogsértés történt, akkor mindennek ellenére megítéli a dolgozónak a fenti járandóságokat, és kötelezi a munkáltatót, hogy fizesse azt ki.


A jegyzőkönyv felvétel még nem elég. A munkáltatónak írásban tájékoztatnia kell, hogy milyen jogorvoslati lehetőségeid vannak a fegyelmivel kapcsolatban. Ha van a cégnél kollektív szerződés, nem árt azt is végigbőngészni, ugyanis eltérhet a Munka Törvénykönyvében foglaltaktól. Lehet, hogy ott tételesen fel van sorolva, hogy milyen esetben rúghat ki a munkáltató.


Én is kifogtam egy mocskot. Bíróságra is adtam az ügyet. Tanúkkal tudom bizonyítani, hogy ki akart csinálni azért, hogy ne kelljen végkielégítést fizetnie. Vagyis olyan körülményeket teremtett, hogy ne lehessen tovább fenntartanom a munkaviszonyt, és lehetőleg önként, és dalolva távozzam. Megtettem, de első utam a bíróságra vezetett.


Tudod az a legnagyobb gond, hogy a munkavállalók hagyják magukat. Tehát nem keresnek jogorvoslatot a problémáikra, inkább hagyják magukat kikészíteni, és a munkáltató röhög a markába...

2014. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

majd ha a te terhes 8 hónapos feleségedet nevezi ellés előtt álló tehénnek tán majd te is visszaszólsz.


És ne csodálkozz ha fegyelmivel küld el ha ilyen laza gyerek vagy hogy visszaszólogatsz neki.

2014. máj. 22. 19:28
 4/6 A kérdező kommentje:

hát ettől félek én is.

amilyen remegő beszari seggnyaló birkák dolgoznak itt, ha ezeket a bíróság beidézi tanúnak, bármit bevallanak csak hogy nyalják a főnök s**ét.


Sok munkahely csinálja azt, hogy koholt vádakkal távolítja el a dolgozóját, hogy ne kelljen végkielégítést fizetni. Viszont az azonnali hatályú felmondás a munkaügyi bíróság előtt megtámadható. Ha a bíróság azt állapítja meg, hogy jogsértés történt, akkor mindennek ellenére megítéli a dolgozónak a fenti járandóságokat, és kötelezi a munkáltatót, hogy fizesse azt ki.

2014. máj. 22. 19:30
 5/6 A kérdező kommentje:

de csak most esett le: 2 havi?

hát annyi pénzért tényleg nem érdemes bíróságra járkálni .

akkor inkább tényleg rúgjon ki, ha fizet fizet ha nem nem, aztán ne is lássuk egymást.


9 év munkaviszony után 2 havi távolléti díjnak megfelelő összegű végkielégítés jár

2014. máj. 22. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen 2 havi.


Én a magam részéről 27 év munkaviszony után várom a bíróságtól a végkielégítésem megítélését, valamint + 3 havi felmondási bérem szolgáltatását. Az pontosan 10 havi munkabért jelent, valamint plusszban még a ledolgozott, de még ki nem fizetett bérem összege (ez 2 hónap) + a fentiek késedelmi kamata...

2014. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!