Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 4,5 év munkaviszony után...

Tomi01 kérdése:

4,5 év munkaviszony után lehet így elküldeni?

Figyelt kérdés
4,5 éve dolgozom egy kft-nél. Ez már a 2. pozíció, ahová áthelyeztek, most vissza akarnak rakni az eredetibe, amit én nem fogadtam el, mivel szeretem azt a területet, ahol jelenleg dolgozom. Ezt indokoltam különböző okokkal. Adott gondolkodási időt is a munkáltató, mire én megint nemet mondtam, vállalva a felelősséget, hogy munkanélküli lehetek. Erre kijelenti, hogy sajnálja, ez esetben nem tud tovább foglalkoztatni, viszont, annyit tud segíteni, hogy november 30.-ig állományban tart. A slusszpoén az egészben, hogy felszólított, adjam be a felmondásomat! A szerződésünk pozíciófüggetlen, vagyis elvileg azt megteheti, hogy áthelyez más területre, de, ha én nem vállalom, milyen lehetőségeim vannak? Ti mit tennétek?

2012. okt. 31. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
És a jelenlegi pozíciód az megszűnik? Szóval ha téged áttennének, akkor menne a helyedre valaki?
2012. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Elvileg igen, a jelenlegi pozícióm megszűnik.

Szóval ez egy olyan faramuci helyzet, amikor én szeretnék a cégnél dolgozni, a cég szeretne engem alkalmazni, csak a pozíció a kérdés, amiben nem tudunk megegyezni.

2012. okt. 31. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Akkor igen kirúghat. Megszűnik a részleged ezért felajánl egy másikat amit te nem fogadsz el azaz felmondasz te magad. Ebbe semmi törvénytelen nincs.
2012. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok jogász, de úgy tudom, ha megszűnik a pozíció, és nem fogadod el a felajánlottat, akkor felmondhatnak. Szóval nem neked kellene felmondást beadni, ahogy kérik. Esetleg próbálkozhatsz megegyezni plusz néhány havi kompenzációban. Mindenesetre kezdj el új állást keresni szerintem :(
2012. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Igen, kirúghat! Ha nem fogadod el a másik poziciót, és a te előződ megszűnik, akkor teljesen jogosan jár el a főnököd.
2012. okt. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát úgy tudom, hogy 3 és 5 év között 1 havi végkielégítés jár, amibe én beleesek.

Az új munkával tisztában vagyok, itt inkább a probléma az, hogy, ha én mondok fel, akkor bukom a munkanélküli lehetőségét is. Szóval ez a probléma, hogy valahogy el kellene érni legalább a közös megegyezést.

2012. okt. 31. 22:56
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Pont ezért ne mondj fel, várd meg a munkáltatói felmondást, vagy alkudj ki közöst.
2012. okt. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mondassz fel, akkor is jár a munkanélküli, már nem számít,hogy hogy szűnt meg a munkaviszony!
2012. nov. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Föl ne mondj, mert bukod a végkielégítést! Várd csak meg, míg felmondanak neked, vagy ajánlj közös megegyezést!
2012. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen lehetőségeid vannak, hogy pontosan mi áll a munkaszerződésedben és az esetleges módosításokban.
2012. nov. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!