Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Neked emeltek a fizetéseden...

Neked emeltek a fizetéseden az elmúlt 8-9 évben?

Figyelt kérdés

A médiában rendszeresen azt harsogják, hogy milyen hatalmas fizetésemelések vannak. Emellett defláció és nőtt ugyan az államadósság, de az igazából csökkent...

Neked is évente emeltek ilyen 6-8%-okat? Csak azért kérdezem, mert én pont nem ezt tapasztalom. Nálunk a munkahelyemen a 2007-2008-as szinten vannak befagyasztva a bérek. Azóta egy fillérrel sem kaphat többet senki. Semmire nem lehet költeni, elavult eszközöttl dolgozunk. Mindenre "stop" van. Létszámstop, teljesen beszerzési stop, fejlesztési stop.

10 évvel ezelőtti PC-ken próbálunk dolgozni, amiken még a Windows XP is akadozik. Ha egy ügyfél küld egy 2003-as Officnál újabb verzióval készült dokumentumot, nem tudjuk megnyitni.

Szerintem katasztrofális helyzetek uralkodnak.


Csak én nyúltam bele ennyire a tutiba és ez egyedi eset, vagy máshol is így van?


2014. máj. 25. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Nagy multinál dolgozom, nyugodj meg, itt nem, hogy be vannak fagyasztva a bérek a 2009-es szinten hanem inkább kirugdalják a "régi" dolgozókat, akik anno még magas bérrel dolgoztak és felvesznek fele bérért új embereket (vagy ugyan azokat belekényszerítik a kevesebb bérbe).


Én pl. úgy dolgozom 350-ért, hogy a mellettem ülő kolléga, akivel azonos a munkakörünk 650-et kap. A kettőnk között a különbség, hogy ő 10 éve lépett be és akkor még magasabb volt az alapbér is és néha napján kaptak fizetésemelést.

2014. máj. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem emeltek nálunk senkinek semmit,cafeteriát eltörölték, cserében folyamatos létszámleépítés van...:-)
2014. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Legutoljára 2 éve emeltek, de akkor benne volt egy előléptetés. Azelőtt egy másik munkahelyem is emeltek, de inkább csak szintentartás végett (pl. amikor kivezették az adójóváírást)
2014. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak néhány éve dolgozom, úgyhogy saját példám nincs. Apukám kb 10 éve dolgozik a mostani munkahelyén, néhány hónapja emeltek 5%ot, meg tavaly vagy két éve bruttó 5 ezret. Az én munkahelyemen állítólag évente van emelés, úgy hallottam, 2(!)%.
2014. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

évi 3% aki nincs táppénzen egész évbe évi 6%

Multi

2014. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2009 óta ugyanott dolgozom. Akkor havi 130-at kaptam, most 146-ot, ez úgy leosztva évi 2% emelés, ami nagyjából csak statisztika javításra jó, és hogy ne tudjuk azt mondani hogy nem kapunk emelést.


Főnökök teljesen úgy adják elő ezt az évenkénti 2% emelést, mintha ezzel megváltanák a világot. Az egy dolog, hogy sz.r a fizetés de legalább ne próbálnák meg bemagyarázni hogy mennyire jó, és lecsesznek ha nem vagyok érte hálás.

2014. máj. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Neked is évente emeltek ilyen 6-8%-okat?"


Ha az infláció 3% körüli, akkor irreális elvárás a 6-8%.


Én 2009 óta dolgozom a mostani cégnél, és minden évben emelték a fizum picike számokkal, 3-6% között.

2014. máj. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem én várom el! Ezt harsogja folyton a média. És hogy dübörög a gazdaság, defláció van, soha nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség stb.


Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy én vagyok ennyire kivételesen peches helyzetben, hogy én ebből nem sokat tapasztalok és érzékelek, de még a környeztem sem. Vagy más is így van ezzel.

A válaszoktól úgy látom, hogy inkább utóbbi.


Nekem sok éve nem emeltek a fizetésemen, sőt, inkább csökkentettek, mert nagyon sok plusz juttatás megszűnt, ami régebben járt.

2014. máj. 26. 13:27
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

“Ezt harsogja folyton a média.”


Nem igaz, az indexen van cikk pl, minden évben írják az átlagkereseteket, azoknál sose volt 5%-nál magasabb összeg.


“És hogy dübörög a gazdaság”


Mihez képest, az MSZP-s évről évre csökkenéshez képest talán mondhatjuk, hogy dübörög, ha már egyszer évi 2-3%-ot növekszik.


“defláció van”


Nincs defláció. A tőkerész nem csökken, hanem nő, a rezsi árak vitték le átmenetileg. Deflációról akkor beszélünk, ha a tőke rész is csökken és legalább 1 éves időtartamig. Eddig 1 ilyen hónap volt, és mint írtam, az sem úgy, ahogy a defláció jelentésében benne van.


“soha nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség”


Tény, hogy 12%-ról lement 9% alá. Még nem tökéletes, de 100-ból 91-92 ember dolgozik, az nem is olyan vészes.

2014. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!