Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miként jutottatok itthon (új)...

Miként jutottatok itthon (új) álláshoz az elmúlt időszakban? Hirdetések alapján vagy ismerős által?

Figyelt kérdés
Mi a trükkötök, mi a trükk? Ismeretség a fontos vagy csak a talpraesettség, netán a szerencse?

2013. márc. 25. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Ismerős.
2013. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Ismerős szólt, hogy lenne az állás, elvállalnám-e. Az irodában a többi kolléga is így került ide. Meghirdetni csak azt szokták, amit nem sikerül ismerősökön keresztül feltölteni. Ez középméretű hazai cég, multiknál biztosan másképp van.
2013. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Régen, 10-15 éve egyszerűbb volt az élet. Akkoriban, ha munkanélküli lettem csupán böngészni kellett az expressz újságot, a több száz álláshirdetést és néhány héten belül találni lehetett munkát. Volt, hogy néhány napon belül. Természetesen olykor kompromisszumokkal, azaz kisebb fizetés mint előtte vagy rosszabb munkakörülmény, de a mázlifaktort tekintve akár nagyon jó állásokat is sikerült.

Sőt, 20 éve még a munkaügyin keresztül is lehetett találni megüresedett állást. Akkoriban még aktívan foglalkozott az állami hivatal a munkaközvetítéssel is. Hülye szöveg, amit most a fidesz hangoztat, hogy csak a segélyt osztották, a emberek pedig nem akartak dolgozni! Statisztikailag is kisebb volt a munkanélküliség. (és akkor kevésbé szépítették a statisztikát) Aki dolgozni akart, talált munkát!


Most... :-(((

Szinte semmi munkalehetőség. Én 1,5 éve vagyok álláskereső. :-[

Három szakmám van. Egyik kétkezi szakmai, egy felső végzettség, és egy informatikai (de nem programozó vagy ilyesmi, csak fenti szakmáimhoz kapcsolódó)

Elmondhatom, jó szakember vagyok mindegyikben, de ez totál nem számít manapság.

A nyomtatott expresszben szinte nincs álláshirdetés, az újság 90%-a autóhirdetésekkel van tele. :-o

Internet az arctalan, személytelen, lélektelen világ. Ahol minden következmény, felelősség nélkül adhat fel álláshirdetéseket. Jaj, de egyszerű dolga van a mai személyzetisnek... de maradi vagyok nem is úgy hívják, hiszen alig találkozik személyesen álláskeresőkkel... tehát HR-s, Humánerőforrás "szakember"

Hiszen a mai világban nem személyek vagyunk a cégeknél, hanem csupán humán egyedek, sakkfigurák egy arc nélküli világban.

Nem ismerem azt aki felvesz, és főleg nem ismerem aki leépít. A Humánerőforrás osztályon csupán az "egy érettségis" adminisztrátorral találkozik a dolgozó, vezetőkkel soha. Belépésnél kezembe nyomnak egy iratot, kilépésnél pedig ugyanígy egy tucatnyit. (Ezt őrizze meg, ezt adja le a munkaügyin, ezen van milyen keveset keresett nálunk, és ez alapján adózhat jó sokat, ez a papír bizonyítja, hogy az egyik főnök önt kirúgta...)

Hozzáteszem, a kisebb cégeknél még HR-s sincs, csak adminisztrátor, vagy még az sem. Kezébe nyomják az embernek a papírokat. Rosszabb esetben még ez sincs, csupán közlik nem kell jönni többet. Legeslegrosszabb esetben még ki sem fizetik az embert... :-[ (sajnos háromszor is jártam így szakmunka területen)


Ismeretség nélkül nincs esély munkára. De ha van ismerős aki tud munkát, akkor is nagyban függ az adott cégnél egy vagy több embert ismerünk. Akik pedig ismerőseink a cégnél, milyen beosztásban dolgoznak.

2013. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Expressz-en keresztül, jó helyen, normális fizetéssel,ismerős nélkül.
2013. márc. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és pont ma kaptam munkát, néhány nap alatt lement az egész kiválasztás. 4. válaszoló
2013. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még párhónapja máshol dolgoztam,ahol volt üresedés. Szóltam ismerősnek és aki már régóta keresett melót, b@aszott csinálni bármit, hetekkel késöbb küldte el az önéletrajzát az én e-mail címemre...
2013. márc. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1,5 év munkanélküliség után ismerős ajánlott be, pár feladat után felvettek. Nem egy nagy szám hely, érettségit igénylő minimálbéres, a belem kidolgozom. Szerintem a protekció számít leginkább, még amikor a nem büfé diplomámmal próbáltam elhelyezkedni akkor is a haver technikusi vagy okj-t végzett gyerekét vették fel. Mondjuk sajnos nekem még annyi tapasztalatom sincs, az egyetemi gyakorlatokon kb. titkárnak alkalmaztak.
2013. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hirdetés útján. Az önéletrajz tartalma és formátuma nagyon sokat számít.
2013. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!