Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tetoválás mennyire akadályoz...

A tetoválás mennyire akadályozhat a munkavállalásban, jövőbeli karrieremben?

Figyelt kérdés

Az alkarom belső oldalára szeretnék tetoválást. (elég nagyot,színeset tervezek.) Mielőtt leszólnátok, nem "divat-tetkó" lesz, tehát jelentése van számomra. Idén érettségizem, szeptembertől vendéglátás szervező-vendéglős szakra megyek (üzletvezetés-rendezvényszervezés).


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 27. 01:30
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon, egyén és tetkó, illetve szakmai kérdése a dolog.


Azért arra is gondolj, hogy habár most egy bizonyos szakmára készülsz, de az emberek komoly százaléka végül nem abban a szakmában dolgozik majd élete nagy részében, ahol elsőnek végzett. Szóval igen csak könnyen elő állhat, hogy a távoli jövőben beszűkülnek a lehetőségeid. Jobb lenne ha egy könnyebben takarható helyre raknád szerintem.

2014. máj. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem divatból akarod, akkor miért ragaszkodsz ahhoz, hogy látható legyen? Tedd a hátadra és nincs ilyen gondod.


Sok állásnál kizáró ok. Nívósabb vendéglátós helyeken is elképzelhető.

2014. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nívós vendéglátóhelynek lennie. Nekem a mekiben ez volt az első kérdés hogy van-e tetkóm.
2014. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

De, divatból akarod. Senki se vallaná be magának, hogy divatból teszi. Amikor megszülettél, még nem tudtad, mi az a tetoválás. Életed során láttad, hogy ez micsoda, és megfogalmazódott benned a VÁGY, hogy neked is legyen egy. Ez nem más, mint mintakövetés, tehát divat. Ha úgy nőttél volna fel izoláltan, hogy soha nem láttál volna tetoválást és nem is hallottál volna a dolog létezéséről, akkor most nem akarnád. De sajnos te láttad, és vággyá alakult benned. Áldozat vagy. A divat áldozata, és még hazudsz is magadnak.


A kérdésre: igen, a legtöbb munkánál hátrány, kivéve ha segédmunkás leszel, mert akkor nem sodrod veszélybe a cég jó imázsát az egyéni igénytelenségeddel.

2014. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olyan helyre rakasd, ahol el lehet takarni, ha kell és tényleg munkakörtől függ... Én például kreatív szakmában dolgozok, ahol nem érdekel senkit. De előtte voltam eladó és sok más is, ahol inkább eltakartam, ha tudtam. Az üzleties megjelenéshez, ha szervező akarsz lenni, nem nagyon ajánlott.
2014. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hosszúujjú ing FTW
2014. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Másodsorban én azért írtam, hogy nem "divat-tetkó" lesz, mert nem azért szeretném magamra varratni, mert megtetszett egy minta vagy akármi, hanem jelentése van, ami számomra fontos. Igen, nem lenne kötelező a tetoválás, de én művészetnek tartom, rajongok érte. (Magam is művésznek tartom, ha szabad ilyet mondani, imádom a festészetet stb. elég sokat alkotok).

Valószínű, hogy akkor nem az alkarom belső oldalára lesz, hanem a hátamra.

2014. máj. 27. 16:57
 8/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:
25%

"imádom a festészetet stb. elég sokat alkotok"


Hát te nagyon nem művész vagy, hanem valaki, aki imádja a festészetet és elég sokat alkot.

Sok szakmánál kilövöd magad a potenciális jelöltek sorából, ha egy idétlen tetkó éktelenkedik a karodon.

2014. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én személy szerint elég sok embert látok pincérkedni, eladóskodni tetkóval a kézfején..Természetesen ők nem Gerbeaudban dolgoznak..

De nekem is van a csuklómon, hátul a vádlimon, mégis a turizmusban dolgozom évek óta, soha senki nem kérdezte. Én már csak azért is olyan embert vennék fel, akinek van! Persze a jó ízlés határain belül..Arcon pl. ne legyen, se fültágítás, se sok piercing..

2014. máj. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
33%

09:43 hát te hülye vagy :'D

Nézd, kérdező. Sok helyen bizony akadályt jelenthet, de a te életed rólad szól, ha fontos neked és oda akarod, akkor ott lesz. Az élet túl rövid, használd ki és élj ahelyett, hogy aggódnál bármi miatt is, főleg egy tetoválás miatt, ami gyönyörű és ha még jelentése is van, legjobb. Egy művészeti alkotást viselnél magadon! Ha megcsináltattad képet kérek ;) Szóval az élet túl rövid, menj és élj, csinálj amit szeretnél, ez a cél.

2014. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!