Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SOS gyors, EXTRÉM munkakeresés...

SOS gyors, EXTRÉM munkakeresési tippek HR szemszögből? Önélatrajz, email, interjú? Hol találok olyan embereket-tippeket amit HR-esek írtak?

Figyelt kérdés

DURVA munkakeresési tippek kellenének, olyan, amivel manapság ki lehet tűnni a napi többezer jelentkező közül.

Nem a szokásos gerillaönéletrajznak nevezett 3-képet-beszúrunk-féle, hanem amitől egy kezdő is vonzónak/profinak tűnik.


Olyan munkák érdekelnek, amik nem kamu-MLM-telemarketing-házalós meg éjszakázós fizikai munka. Magyarul amiből meg lehet élni és nem tesz tönkre.


Pályakezdő vagyok, így 2-5 év tapasztalat 1-2 év x cégnél meg ilyeneket nem tudok feltüntetni. Hazugságból csak olyan érdekel, amivel könnyen nem lehet lebukni. Ráadásul fiú vagyok, tehát tudom, hogy a nemfizikai munkákban hátrányban vagyok.


Főképp HR-esek véleménye érdekelne, vagy olyanoké akik sok önéletrajzot láttak/válogattak, vagy pályakezdőként/kevés tapasztalattal elhelyezkedtek, és nem a mélydekoltázsos kategóriában.



2014. máj. 27. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát erre én is kíváncsi vagyok, mert volt hagyományos CV-m, amerikai, europass,gerillám, meg színes-ugráló-zenélő ppt formátumú is és mégsem hívtak be.


Valószínű a legjobb az lenne, ha magasrangú politikus, cégvezető lenne a haver és akkor cv se kéne...

2014. máj. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tartom nélkül nem sokat ér a kreatív cv sem. Milyen végzettséged van?
2014. máj. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szociológia.

Tudom, hogy ma csak mérnök meg programozó pályakezdő érvényesül, de mikor elkezdtem még nem így állt a helyzet. Sőt, még pár éve sem, mikor egyetem alatt dolgoztam. Ráadásul van is irodai tapasztalatom, de csak pár hónap.

Ha meg állami helyen helyezkedek el, valamennyivel a minimálbér fölött keresek, amivel albérletet se tudok fizetni.


Legalább válasz-emailt kapok, de nem hívnak be sehova. Azért mert úgyis csak lányokat hívnak be?


A tapasztalatoknál is csak 4-5 munkahelyet írok oda, mert ha túl sok van akkor nem vagyok megbízható meg gyorsan váltok, ha túl kevés van akkor meg megint gyanús. Ráadásul nem dolgoztam éveket 1 helyen, mivel többnyire rövid távú munkák voltak.


Meg azt sem tudom, hogy képet kell-e csatolni, vagy sem, milyet, mert van aki azt mondja, előnytelen, van aki azt mondja el se olvassák amin nincs fotó. És mindkettőt HR-es ismerősök mondták. Az egyik szerint nem szabad szeméyles adatokat leírni, a másik szerint szükséges...

Ezért kellene több HR-es vélemény.

2014. máj. 27. 17:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Húha, hát nálad tényleg komoly bajok vannak ilyen téren. Profession-ön nézz szét, vannak elég jó tippek.
2014. máj. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Már láttam azokat meg láttam más tippeket is, de csak sablonos dolgokat írnak le, letöltöttem egy példát, és olyan volt, hogy valami 6 év tapasztalata volt a 18 éves lánynak, tehát 12 évesen 1 évig irodában dolgozott. Ezek után nem tudom komolyan venni az ilyeneket.


Ezért mondtam, hogy inkább HR-esek tippje érdekelne.

2014. máj. 27. 19:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Na azóta valami értelmes ötlet?
2014. máj. 28. 05:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy lehetne kitűnni, hogy legalább egy interjúra behívjanak, sokféle önéletrajzzal próbálkoztam már, az utóbbi időben, mióta újra munkát keresek sajnos eredménytelenül, kínomban jelentkeztem közmunkára, ez sem volt egyszerű, de legalább ideiglenesen van valami.
2014. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerezzetek képesítést.


Egyébként mondhatnám, hogy csináljatok egy videó CV-t, vagy egy weboldalt, amin bemutatjátok magatokat, de úgysem csinálnátok.


Kreatív CV-vel pedig tele az internet...

[link]

2014. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem értem miért mondod, hogy a programozó vagy a mérnök tud csak érvényesülni manapság, nézz körbe h mennyi más helyen is betöltetlen állások vannak..... szerintem menj egy egy ilyen tanácsadásra, ahol egy HR-es átnézi az önéletrajzodat... pénzért és tanácsokat ad pénzért, mert ne gondold, hogy egy HR-es most leül itt neked és INGYEN osztogat tanácsokat, gondolom Te sem ingyen akarsz dolgozni a megszerzett tudásoddal....
2014. jún. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A munkaügyi központban ingyen van ilyen tanácsadás, nem kell ehhez pénzt kiadni, sokat úgyse tudnak tenni, ha nincsenek kapcsolatai valakinek.
2014. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!