Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ennyire lehetetlen ma...

Tényleg ennyire lehetetlen ma Magyarországon normális munkahelyet találni?

Figyelt kérdés

Nem kérnék sokat, csak annyit, hogy ha már igényt tartanak a munkámra, akkor akár a bérigényeből lejjebb adva, de jelentsenek be legálisan, ha napi 8 óra munkára szerződtetnek, akkor a húzósabb időszakokat leszámítva (mert tudom, hogy olyankor bizony sok a munka, és dolgozni kell, mint állat )ne 12 órázzak a 8 helyett minden áldott nap.

Arról nem is beszélve, hogy több állásinterjún megmondták már, náluk nincs betegség, szabadság is csak max 1-2 nap, a törvény mindegy.

Kilátástalannak érzem ezt az egészet, hogy merjen így gondolni valaki a jövőre, esetleg családalapításra?



2014. ápr. 24. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hol van ez, ahol én dolgozom, most 2000 munkavállaló van ennél a cégnél, mindenki 8 (na jó, főnökök 9-10) órában dolgozik, bejelentve, természetesen összes szabadsággal, betegszabival. Baráti társaságban is van még 3-4 ugyanilyen cég.

Keresni kell gondolom.

2014. ápr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Keresek. Abban a szférában, ahol én dolgozom, vagy dolgoznék, így megy. Párom és ismerőseim mérnökök, náluk rendesen be van mindenki jelentve. Viszont nem mindenki mérnök, vagy IT-s, rengeteg olyan szakma van, ahol ez megy.

Sajnos.

2014. ápr. 24. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Melyik szakma ez?
2014. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
főként reklámszakma ( voltam olyan cégnél ami, ami nagyon neves, vezető ügynökség, ott is minimálbér+boríték lett volna), de állásinterjúim során nem csak itt, hanem több más cégnél is ezt mondták, mindenféle pozíciónál.
2014. ápr. 24. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Hát, a marketingről azt mondják, büfészak..

Talán megpróbálhatnál másfele orientálódni. Logisztika, pénzügy, valami piacképesebb.


Sok sikert.

2014. ápr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Sokat kell keresni, ha van jobb merni kell lépni.


Kár olyannal tisztességes lenni, aki veled nem az.

2014. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

magyar cégnél 99%-ban minimál+zsebfizu van.

multinál rendesen fizetnek, de ha nincs rendes szakmád, tudásod, akkor minimált csak.


eladói meg hasonló munkáknál a szabi kétséges, illetve 8-nál több órát kell tolni sajnos.


így megy ez itthon.

2014. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
76%
Sajnos igen, lehetetlen az élet itt az országban. Én is dolgoztam egy helyen, napi 12 óra álló munka, és 6 órában voltam bejelentve. Folyamatos volt a lelki terror, lázasan, félholtan melózás mert olyan hogy betegszabi nincs. 8 hónapig bírtam, azóta meg totál lelki beteg lettem. Nagyon nehéz olyan munkát találni ahol megbecsülnek, és megfizetnek.
2014. ápr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

" Sajnos igen, lehetetlen az élet itt az országban. Én is dolgoztam egy helyen, napi 12 óra álló munka, és 6 órában voltam bejelentve. Folyamatos volt a lelki terror, lázasan, félholtan melózás mert olyan hogy betegszabi nincs."


Az ilyeneken mindig nagyokat nézek. Engem ilyen helyekre fel sem vesznek, látják rajtam, hogy az első alkalommal amikor kompenzálás nélkül térnek el a munkaszerződéstől, azonnal lelépek, ha meg úgy beszélne velem,mint a kutyával, felemlegetem a kedves anyukáját. Nem vagyok rabszolga.


Szerintem meglátszik egy emberen, hogy mennyire befolyásolható, mennyire kihasználható.


Próbálj meg változni, esetleg csinálj reklámokat maszekban kisvállalkozásoknak, először csak apróért. Ha tényleg jó vagy a szakmádban, akkor imádni fognak és ők keresnek egy idő után. Legyenek referenciáid. Akkor talán komolyan vesznek a nagyok is...

2014. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van! Egyébként megértem a kérdezőt, én lassan egy éve munkanélküli vagyok, mert -már bocsánat, de nem találok jobb szót rá- cigánykodni akartak velem a munkáltatók és ezt nem vagyok hajlandó bevállalni! Nem gondolom, hogy magas polcra helyezném magam, de pontosan tudom jól az erősségeimet és a gyengeségeimet és javaslom, készíts TE is magadról egy ilyen listát. Ha végiggondolod a tulajdonságaidat, képességeidet, sokkal több dolog derül ki magad számára is. Hozzáteszem, én NAGYON szerencsés helyzetben vagyok, mert a családom támogat és bár nem élek nagy lábon, étel és szállás megvan amíg nem találok valami munkát korrekt feltételekkel. Egyébként, ha van egy kis összegyűjtött pénzed, képezd magad tovább (ha nincs még OKJ-d, az első ingyenes!), vagy a legjobb, ha netről szedsz le ingyenes nyelvkönyveket, gyakorló anyagokat, mert BÁRMI is legyen a szakmád, egy erős nyelvtudással kiegészítve máris versenyképesebb vagy. Ha úgy érzed, eljutottál egy kommunikációképes szintre (hangosan beszélj magadban otthon dolgokról,nekem bevált), ingyenes poliglott klubokban tudsz gyakorolni. Keress rá a neten, több helyen van az országban ilyesmi.

Én most másoddiplomát csinálok, plusz felvételiztem egyetemre, a fenti módon nyelvet tanulok/gyakorlok, és ha a felvételi nem jön össze, megyek OKJ-ra.

2014. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!