Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyenek a pénzügy számviteli...

Zotya112 kérdése:

Milyenek a pénzügy számviteli szakmák és egyetemi képzések?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez nagyon tág kérdéskör, de érdekelne ,hogy pénzügy számviteli diplomával milyen munkákat lehet csinálni, milyenek a munkakörülmények, meg mivel kell foglalkozni(pl milyen könyvelőnek lenni vagy elemzőnek, vagy banki munkahelyek milyenek stb..) illetve a BGF pénzügy számvitel szaka érdekelne, hogy milyen. Leginkább tapasztalatok érdekelnének ,mert a felvi tájékoztatók elég sablonosak.

2014. máj. 29. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Hát a psz szak az alapszakok királya a legtöbb egyetemen (legalábbis G karon). Az itt végzettek mérlegképes könyvelők, banki alkalmazottak lesznek, tehát általába valami nagy cégnél fognak dolgozni, így sok munka de jó körülményekre számíthatnak.

Később a legtöbb egyeteme erről a szakról lehet a legtöbbféle mesterképzést választani, igazából emiatt is jó.

Viszont az egyetemen itt a legerősebb a matematika és más matekalapú tárgyak oktatása, tehát erre is fel kell készülni.

2014. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Szomszédom pénzügyi fősulit végzett tavaly.

Brókercégnél dolgozik pénzátutalásokkal, ügyintézéssel, kimutatásokkal meg ilyenekkel foglalkozik nem tudom az egészet pontosan de elég nagy összegeket /több tíz illetve száz milkás/ bankszámlákat, értékpapírokat ügyintéz tehát oda kell figyelnie van rajta felelősség na meg a titoktartás.

Úgy tudom a fizetése a 300 ezret veri nettóban.


Szerintem is érdemes a pénzügyi pályára menni mert annyi mindent kezdhetsz vele olyan sok helyre pályázhatsz és alapjába véve szinte mindig jól keresnek vele.

2014. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Első: az, hogy ott a legmagasabb szintű a matek, nyilván túlzás, mert pl. matek, fizikus, info, mérnök szakokon is több van.
2014. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván én is arra céloztam, hogy a BGF-en és gazdasági szakok esetében van ez így a matekkal
2014. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én is csak ajánlani tudom. én tavaly előtt végeztem (bár én PTE-n) pénzügy és számvitelen, Bp-en voltam szakmai gyakorlaton,és most könyvvizsgáló asszisztensként dolgozom egy nagy multinál. előnye,hogy rengeteget utazgatok, van,hogy hónapokat egy másik városban vagyok a kollégáimmal,mert ott dolgozunk,ill. a fizetés is egész szép.

a szak maga nagyon kemény, sokan kibuknak az egyetemről,de szerintem nagyon sokat érő egy diploma

2014. máj. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!