Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az önéletrajzokba miért...

Az önéletrajzokba miért kérnek fotót? Például egy gyártósorra minek? (Nem a teljes alakos titkárnői munkákra gondolok, az nyilvánvaló)

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy lehet, hogy ezzel szűrik ki a cigányokat? Vagy csak egyszerűen azt veszik fel, aki vonzóbb külsejű?

2014. máj. 30. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet szűrni az alkoholistát, a full igénytelent is, vagy egyszerűen csak azt aki nem szimpi.
2014. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Igen... a fénykép is szelektációs tényező.
2014. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
... sajnos ...
2014. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Sok mindent ki lehet szűrni vele sajna: életkort, bőrszínt, szimpátiát, divatkövető-e, ápolt-e vagy slampos...
2014. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem mondták, alkeszok kiszűrésére például.
2014. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Minimálizálják a fölösleges beszélgetéseket. Ha már ránézésre is problémás, akkor nem hívják be. Egyébként sajnos bőrszínt is szűrnek, igen, volt olyan programozó ismerős, akinek hmmmm olyan cigányos neve volt, de lusta volt fényképet betenni. Miután betett egy képet (súgtak neki), tömegével hívták interjúkra. Jó a sejtésed, sokszor a külső bőven szűrőtényező.

Olyanra is bőven van példa, ahol a HR-s bizony a csinos fiúkat hívja inkább, erre is jó.

Én mindenkinek azt mondom, hogy tegyen be, egy minél előnyösebb, csinosabb képet magáról. Ha 50-es, 60-as vagy, egy fiatalos, igényes portrékép felülírhatja az "életkori hátrányt".

2014. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!