Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kísérőlevélbe mit írjak?...

Kísérőlevélbe mit írjak? Nyári munkáról van szó, nincs munkatapasztalatom, és valószínűleg nem álláshirdetésre fogok jelentkezni, hanem hoteleknek írni (takarítói állást, konyhai kisegítőt vagy valami ilyen munkát szeretnék).

Figyelt kérdés
Nyilván kiegészítem az önéletrajzomat, pl a nyelvtudást a nyelvvizsgákkal, de az iskolai részez odaírjam, hogy jó tanuló vagyok, több versenyen is részt vettem már..., vagy az felesleges?

2014. jún. 1. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyelvvizsgákat sem írnám bele (a nyelvtudást persze igen), mert egy munkáltatónak elsősorban az a lényeg, hogy milyen szinten tudsz beszélni, nem pedig a papír. Nagyon sok olyan ember van, aki valahogy lerakta a vizsgát, viszont egyáltalán nem használja a nyelvet és emiatt passzív tudása van.

A jó tanuló szerintem szintén felesleges.

A tanulmányi versenyeknek nagy jelentősége nem lesz ilyen típusú munkáknál, de persze neked kell érezned.

Én inkább a kompetenciákra mennék rá, pozitív tulajdonságokra (szorgalmas vagy, tudsz csapatban dolgozni, türelmes vagy stb.) és hogy mi motivál, miért szeretnél ott dolgozni. Pl. tapasztalatszerzés miatt vagy ha külföldön, akkor a nyelvtanulás. Ilyesmik.

2014. jún. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert próbáltam így is, de elég rövid lett. De mindegy, felesleges dolgokat nem írok bele.


Köszi a segítséget! :)

2014. jún. 2. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

De ezeket a tulajdonságokat érdemes mondatba foglalni, nem csak felsorolni.


Pl. türelmes vagy az emberekkel, kollégákkal, amit xy szituációban, helyzetben már tudtál kamatoztatni.

Legalábbis én így írnám.

2014. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!