Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet kitörni abból,...

Hogy lehet kitörni abból, hogy azért nem találok egy normális bejelentett munkahelyet, mert nincs munkatapasztalatom?

Figyelt kérdés

Nincs diplomám. 4 szakmám van érettségivel, ECDL-el. Nem is sok 100 ezres fizetést akarok. Csak egy normális, bejelentett 80.000ft-os nettó havi fix keresetű állást szeretnék. Még az órabér is jó... akár betegen is bejárnék ha lenne lehetőségem.


Ezek a szakmáim


Gép és gyorsíró

Gépíró-szövegszerkesztő

Számítógép kezelő- használó - ECDL

Jogi asszisztens


De egyszerűen képtelen vagyok kitörni abból, hogy nincs munkatapasztalatom, ezért nem kellek senkinek.


Első sorban irodai munkát keresek, de kínomban már bármire jelentkezem, amihez nem írnak kitételnek munkatapasztalatot, még takarítóira is jelentkeztem, fel sem hívtak....


Munkaközvetítőt próbáltam, csak lehúztak pénzzel, de nem segítettek, abba nem dőlök be még egyszer.


Évek óta be vagyok jelentve munkaügyi központba. Szintén nem segítettek semmit.


Jutalékos rendszerben nem tudok elhelyezkedni, mert nincs pénzem kifizetni a bérletemet (közlekedést) , és reménykedni, hátha kapok fizetést....mert ugye ilyen esetben ez nem biztos...


Hogy lehet ebből kitörni?


2013. szept. 21. 23:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

ebből csak a jogi asszisztens aminek talán van értéke.


szoktál foglalkozni otthon a gép előtt jogi esetekkel? elemezni, olvasgatni stb?


Szoktál válaszolgatni, próbálni írni kérdésekre jogiforum-on meg itt gyakorin?

2013. szept. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten jogi esetekkel. Annyi, hogy követem a törvényekben belépő változásokat.


Párszor már válaszoltam pl gyerektartásos kérdésekre, de ebbe nem merültem bele. Igyekszem minden álláshirdetésre elsőnek ugrani, és amikor neten vagyok, mindig azokat figyelem.


Elemzésekre nem gondoltam.


Nem igazán értem a dolgot, mert volt osztálytársam, akinek ugyanezek a végzettségek vannak meg, csaj jogi asszisztens nélkül, ő 3 hónap alatt kapott irodai munkát, és azóta is ott van.


Én meg nem tudok egyről a kettőre jutni.

2013. szept. 22. 00:30
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem szeretnelek megbantani!

De az, hogy bnodnek hamar kapot allast 3faktoron mullott, volt kapcsolata,jo eltudta magat adni, szerencseje volt! En is sokaig felvetelizetettem embereket es nalunk aki oda jott es gorcsossen akarta az allast felse vettuk mivel 10bol 9enc max 1honap utan felmondott. Meg amugy se szimptaikus dolog amikor valaki nyomulossan ra akarja eroltetni magat a munkaltatora. Nagyon jol kell eladni magadat! A szakmaid kozul egyedul a jogiaszisztens ami erhet valamit ahogy az elobbi hozzaszolo is mondta. A tobbi mara mar "kovetelmeny" es nem a papir szamit hanem , hogy megtudja-e csinalni vagy sem. Ne add fel!!

2013. szept. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
19%
Külföld!
2013. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%

azért kérdeztem, hogy foglalkozol e a joggal, mert ha foglalkoznál, akkor azt jelentené, hogy érdekel a szakma és folyamatosan képzed vele magadat.


az, hogy elvégezted a sulit és néha követed a változásokat (gondolom a hírekből és nem a nyers jogtárból) nem ér semmit.


Ha a jogi pálya érdekel, akkor kicsit szedd össze magad és válassz pár vonalat amire ráállsz ami jobban érdekel. Büntetőjog, polgári jog, munkajog. stb Azokat olvassad át a jogtárban, illetve kutass a neten témák után amikkel foglalkozni tudsz. Jogifórum tele van kérdésekkel amire senki az ég világon nem válaszol. De itt a gyakorin is van bőven.


Ha ezt sokáig csinálod, lényegében előbb-utbb fel fog érni egy adag szakmai tapasztalattal. Amiből írhatsz publikációkat is, vagy blogot, stb. Ezeket pedig be lehet írni a cv-be.

2013. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%

Nem bántásképp, de mintha válogattad volna a haszontalan szakmákat...


Gép és gyorsírni kb. manapság bárki tud. Nekem például közgáz szakközépben iskolában is tanították. Ez magyarul semmi.

A gépíró - szövegszerkesztő önmagában egy nagyon nagy semmi, a szövegszerkesztés totálisan alap manapság gyakorlatilag mindenkinek.

Az ECDL-el az a baj, hogy annyira de annyira alap szintű tudást ad, hogy azt hasznosítani nem tudod (ráadásul teljes az átfedés a szövegszerkesztéssel). Gondolom excelt nem tudod profin használni, csak annyira, amennyire azt ECDL-en megtanították... Az adatbáziskezelésről nem is beszélve.

A jogi asszisztens meg kutyának sem kell, arra valók az ügyvédbojtárok, azok jobban képzettek és "muszájból" akár ingyen is dolgoznak napi 12-14 órát.


Szóval nem elkeseríteni akarlak, de semmi olyan végzettséged nincs, ami egy titkárnői feladat ellátásánál többre hivatna, oda pedig ha tetszik ha nem a fiatal csöcsös lányokat keresik. Szégyen vagy sem, mi is ilyen lányt vettünk fel, mert közülük is van 10-ből legalább kettő, aki le tud írni helyesírási hibák nélkül egy sablonlevelet, le tud fűzni egy mappába pár iratot és tud kávétfőzni. PRÉSZLET függvényt meg megcsináljuk mi.

2013. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Sok a munkanélküli, bőven van jelentkező 1-1 állásra, amikre általában már rég megvan kit vesznek fel, tavaly szeptembere óta keresek én is, azóta még egyszer sem hívtak be interjúra, pedig szintén nem válogatok, amihez megvan a végzettségem és tapasztalatom vagy képesnek érzem magam rá, akkor beadom. A helyzetem annyiban más, hogy van egy óvodásom, és a szülés előtti munkahelyemet nem tudtam az otthon töltött évekre kiterjeszteni, mert még szülés előtt pár hónappal lejárt a szerződésem, így vagy beírom, hogy van gyerek, de akkor azért nem hívnak be, pedig kapnának járulékkedvezményeket is, vagy kihagyom, akkor meg van 4 év lyuk, akkor gondolom megint nem túl szimpatikus egy önéletrajzban.
2013. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
56%

# 6


Na mi van, nem tetszik az igazság?


Ezt a hülyeséget, hogy "már rég meg van az ember" felejtsük már el. Csak a közszférában kötelező kiírni állást, a magánszférában nem. A magánszféra meg majd hülye lenne drága interjúkat tartani, ha már megvan az emberük a munkára...

2013. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

"Ezt a hülyeséget, hogy "már rég meg van az ember" felejtsük már el. Csak a közszférában kötelező kiírni állást, a magánszférában nem. A magánszféra meg majd hülye lenne drága interjúkat tartani, ha már megvan az emberük a munkára..."


Itt nem a többkörös, magas pozíciójú állásokról van szó. Nem egy helyet ismerek, ahol szórakozásból igenis behívnak és még el is beszélgetnek a "jelöltekkel" úgy, hogy már megvan a befutó, és nem csak közféra. Mitől lenne drága egy ilyen interjú?

2013. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
65%

Attól, hogy leköt egy helyszínt, amit lehetne hasznosítani, leköt 1-2-x embert, aki ahelyett, hogy interjúztat simán csinálhatna valami hasznosat is, papírmunka van vele és még be is kell engedni egy idegent a cég "privát szférájába", ami pl. egy gyár esetén kényes terület, de egy iroda esetén is az.


Szóval maradjunk annyiban, hogy ez urban legend, 100-ból 99x, mikor az a kifogás, hogy már meg van az ember csak a sértődöttség és a csalódottság beszél a 99 vesztesből.

2013. szept. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!