Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hátrány férfiként...

Miért hátrány férfiként elhelyezkedni? Miért inkább a nőket alkalmazzák?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel egy velem egyidős nőnek, ugyanolyan iskolai végzettsége van mit nekem, ugyanannyi munkatapasztalattal rendelkezünk, vagy talán Ő kevesebbel, akkor miért inkább Őt alkalmazzák ?

2013. nov. 16. 14:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
58%
A legtöbb esetben inkább egy FÉRFIT alkalmaznak, ha nálad fordítva van, akkor VELED van valami gond.
2013. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
58%

Ezt honnan veszed????


Epp az a baj, hogy a gyermektelen fiatal noket nem szeretik mert elmennek szulni, a kisgyerekes anyakat lepraskent kezelik, ha meg elmult 40, akkor azt mar leirjak...

Ha nem ovononek jelentkeztel, nehezen hiszem hogy ferfikent diszkriminalnak.

2013. nov. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg ha férfi a háeres, és mindegy neki, hogy kit vesz fel, akkor a keze arra hajlik, amerre alul egyenesedik.
2013. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
53%
Épp , hogy a férfiakat veszik fel inkább. Hisz ha nő van gyereke akkor sokat lesz beteg szabin ha nincs akkor meg hamarosan lesz és gyed-re megy.
2013. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
62%

Pozíciója válogatja. Alapvetően a nőket hátrányosan kezelik a munkerőpiacon, a fent leírt okokból.

De az lehet, hogyha az adott főnöknek éppen jobban tetszett a csaj, akkor felveszi helyetted, de ott sokszor az lesz a következő lépés, hogy vízszintes munkavégzést is elvárnak. Ezt ne irigyeld, elég megalázó tud lenni egy ilyen helyzet.

2013. nov. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:
Jó nagy fas.szágokat írsz első. Tudtam hogy azzal fogsz jönni, hogy én tehetek róla.Ha nem tudsz normális választ írni, akkor inkább ne írj.
2013. nov. 16. 16:25
 7/77 A kérdező kommentje:
2es!A fiatal nőket szinte 8 ltaláosl0 munkatapasztalattal felveszik mindnenhova, és rengeteg pénzt keresnek.
2013. nov. 16. 16:26
 8/77 A kérdező kommentje:

,,De az lehet, hogyha az adott főnöknek éppen jobban tetszett a csaj, akkor felveszi helyetted,"


Na ez van jelenleg.

2013. nov. 16. 16:27
 9/77 anonim ***** válasza:
64%

Mert félnek attól hogy egy nő diszkrimináció miatt perel. Van egy ismert vicc is erről:


"A főnök odalép négy alkalmazottjához:

-Sajnálom, de valamelyikőtöket el kell bocsájtanom létszámleépítés miatt. A nap végére már csak hárman fogtok itt dolgozni.

Az első dolgozó:

-Én cigány vagyok. Ha engem kirúgsz, beperellek rasszizmus miatt.

A második dolgozó:

-Én idős vagyok, közel a nyugdíjhoz. Ha kirúgsz beperellek, hogy biztos a korom miatt rúgtál ki.

A harmadik dolgozó:

-Én nő vagyok. Ha kirúgsz, beperellek szexizmus miatt, mert biztos azért rúgtál ki, mert nő vagyok.

Erre megszólal a negyedik dolgozó, aki egy fiatal, fehér férfi:

-Akkor nekem most a bu..zit kell játszanom, hogy ne rúgj ki?"


Igen is jelen van a férfiak ilyesfajta diszkriminációja is, csak nem szokás róla beszélni. Amikor a munkáltató ilyesfajta félelemből a fiatal férfi munkavállalót küldi el.


Szerintem az egész borzasztó, hogy ilyen ostoba, diszkriminációra való hivatkozással lehet befolyásolni a szabad piacot.


Ha munkáltató vagyok, aki a saját cégét vezeti, amit a saját pénzéből indított és épített fel, a saját maga által megtermelt fizetést kapja, akkor hagy dönthessek már úgy, hogy a két jelentkező közül az alkalmasabbnak látszót veszem fel és ha nevezetesen az alkalmasabbnak látszó férfi, a kevésbé alkalmas meg nő, akkor ne érjen semmilyen vád.


A másik meg, hogy persze hogy épeszű vállalkozó ember hátrányban részesíti a nőt, de hangsúlyozom, azért mert a politika ostoba törvényekkel beleszól a piac működésébe.

Ha a férfit veszem fel, ő a következő 10 évben tutira dolgozni fog.

Ha a nőt veszem fel, ő bejelentheti jövőre, hogy terhes. Akkor nem rúghatom ki. A helyét fenn kell tartanom amíg 3 év után visszajön. Közben felveszek valaki mást (aki szintén lehet nő is) hogy végezze el a munkáját, akit majd vagy kirúgok amikor visszajön a nő, vagy felveszem de akkor meg eggyel több alkalmazottam lesz, mint amennyi kell. Talán a nő még egyszer elmegy szülni. Stb.

Közben még a szabadságokat is ki kell adni, meg ilyenek.


Na épeszű embernek a piaci logika alapján ezért nem kellene fiatal nőt alkalmaznia, hiszen nem hatékony és teljesen szembe megy a logikával. Más kérdés, hogy aki mazochista munkáltatóként az csinálja nyugodtan, van rá példa, nem is kevés.

2013. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
85%

Elmondhatnád hol láttad, hogy 0 tapasztalattal, végzettség nélküli fiatal nőket vesznek fel magas fizetéssel, szerintem sokakat érdekelne.

Esetleg szexmunkára, camra előny a fenti "tulajdonság", kocsmába is jobban felveszik a nőket (leginkább férfiak a vendégek, jobban ott lehet őket tartani csinos női pultossal) de pl. Zepterféléknek mindegy, a többség pedig a gyerekszüléstől való félelem miatt inkább nem vesz fel fiatal nőket. Legalábbis én ezt tapasztaltam, 80%-ban megkérdezték tőlem mi a helyzet párkapcsolat-téren, pedig tilos lenne.

Szóval ha nem nőies munkákra jelentkeztél vagy nem futottál bele mindig nyálcsorgató pasi HR-esekbe, akkor több esélyed van munkát kapni.

2013. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!