Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mennyi ideig tartott a...

Nektek mennyi ideig tartott a munkakeresés?

Figyelt kérdés
Másfél év sok pályakezdőnél? Eddig ennyinél tartok.
2014. jún. 10. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Mi a szakmád?
2014. jún. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%
Én is pályakezdő vagyok. Tavaly januárban végeztem és azóta 2 hónapot dolgoztam egy helyen. Utána csak kerestem és nem találtam semmit, most már lassan 3 hónapja dolgozom, de ezt sem szeretem és ha lesz lehetőségem mindenképpen váltok, csak a pénz miatt muszáj volt valamit elkezdenem csinálni.
2014. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

2-es voltam. Még annyi, hogy sokáig azért nem dolgoztam én sem, mert válogattam, hogy mire küldtem el, persze azokra meg be sem hívtak amik tetszettek volna. Elkeseredésembe találtam pár olyat, ami nem tetszik és azokra elküldtem és rögtön fel is hívtak. De amint írtam azért csinálom most ezt amit csinálok, mert már kellett a pénz. Most fogunk új albérletbe költözni a párommal, ami nem olcsó és nem tehetem meg azt, hogy én nem dolgozom, mert különben semmit nem tudnánk félretenni.

Amúgy tényleg szomorú, hogy ilyen rossz helyzetben vannak a pályakezdők, tudom milyen, hiszen ezt én is végigcsináltam és sokszor már annyira haszontalannak érzem, hogy nem tudok hova elmenni dolgozni.

2014. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyjából 300 önéletrajzot küldtem szét azóta. Több helyről is ígérgettek, de mindig volt közelebbi ismerős. Most legutóbb is úgy volt, hogy lesz egy nem szakmába vágó munkám, de úgy néz ki, hogy azt sem kapom meg. :(

Már azon is gondolkodom, hogy bűnözni kezdek.

2014. jún. 10. 14:36
 5/17 A kérdező kommentje:
Van diplomám és nyelvvizsgám is. Szégyen, hogy ilyen eszközökhöz kell folyamodnom.
2014. jún. 10. 14:37
 6/17 A kérdező kommentje:
Ami a legviccesebb, hogy még közmunkára se kellek.
2014. jún. 10. 14:41
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem sok, én is eddig kerestem. DE hozzáteszem sokáig válogattam.

És nem csak olyan szempontból, hogy mi az ami nekem megfelel, hanem olyan téren is, hogy én mire nem felelek meg.

Én azt mondom, érdemes elküldeni mindenhova, ahová egy kicsit is szóba kerülhetnél vagy van a pozícióhoz valami közöd. Sose lehet tudni.

Nem szabad feladni, keresni kell, felkeresni cégeket, "nyomulni" és majd összejön valami.

Addig is érdemes tanulni, fejleszteni a nyelvtudásodat pl.

2014. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Oké, hogy van diplomád, de milyen? Milyen szakot végeztél?

Nem szakmába vágó munkáknál lehet, hogy túlképzett vagy, és azért nem alkalmaznak, tehát egyes pályázatoknál érdemes lehet letagadni a diplomát.

2014. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%

Én 3 helyre jelentkeztem összesen, ebből 2 helyre felvettek volna. A jobb ajánlatot választottam.


A "keresés" effektíve kb 2 hét volt, a felvételi procedúra pedig ~8 hét (közben már nem is kerestem mást).


Nyilván szerencsém is volt ebben és nem ez az általános.

2014. jún. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Kedves Kérdező, nekem is van diplomám, nyelvvizsgám,felsőfokú, nem is 1, mégsem kellek, holott nem vagyok pályakezdő, 20 év munkaviszonyom van. Én meg azért nem kellek, mert öreg és túlképzett vagyok.
2014. jún. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!